IZRAELSKÉ SILY VLÁČILI NA BULDOZÉRI TELO ZASTRELENÉHO PALESTÍNČANA

0
706

Izraelské sily včera v blízkosti plotu oddeľujúceho Gazu a Izrael zastrelili Palestínčana a jeho telo následne nabrali na buldozér. Video, ktoré zachytáva celý incident vyvolalo hlboké pobúrenie, no izraelské autority v takomto jednaní nevidia žiadny problém.

Video natočené fotografom spolupracujúcim so spravodajskou agentúrou Al-Hadath na západnom brehu Jordánu ukazuje, že mŕtve telo 27-ročného Mohammeda Al-Naema visí na lyžici buldozéra po tom, ako bol zastrelený pri izraelskom plote v Gaze.

Al-Naem bolčlenom brigády Al-Quds v Gaze, ozbrojeného krídla frakcie odporu Palestínskeho islamského džihádu, informovala o tom včera agentúra Safa. Izraelská armáda uviedla, že „vojaci spustili paľbu na dvoch Palestínčanov, ktorí umiestňovali výbušné zariadenie vedľa plotu“, informoval Reuters.

Buldozér sa priblížil k mŕtvemu, keď sa Palestínčania pokúšali odniesť telo Al-Naema, aby zabránili jeho zadržiavaniu okupačnými silami. Muži však boli nútení utiecť, keď sa k nim stroj priblížil vysokou rýchlosťou.

Buldozér pritlačil telo Al-Naema lyžicou a následne sa ho snažil nabrať, nakoniec ho uchopil za jeho oblečenie a vláčil ho pred sebou. Mŕtve telo je jasne viditeľné, keď sa tank blíži k ochrane izraelského buldozéra.

Pri útoku bolo zranených niekoľko Palestínčanov, z ktorých jeden bol postrelení izraelskými okupačnými silami.

„Vražda Al-Naema predstavuje podstatu sionizmu, politickej ideológie, ktorá bola vytvorená po európskom fašizme, a napriek tvrdeniam o pokroku a osvietení zostala stále najzaostalejšou politickou filozofiou na svete, pretože je založená na diskriminácii a násilí páchanom na ľuďoch, ktorí patria k „zlému“ náboženstvu, „zlej“ rase a „zlej“ farbe pleti, “ napísal Ramzy Baroud, palestínsky novinár a redaktor Palestínskej kroniky.

Izraelský minister obrany Naftali Bennett obhajoval vojenskú akciu a uviedol, že armáda sa snažila získať telo „teroristu“. „Takto by sa to malo robiť a takto sa to bude robiť,“ napísal Bennett.

„Izrael mal v úmysle zabiť neozbrojeného mladého muža pred kamerami celého sveta,“ uviedol hovorca Hamasu, Fawzi Barhoum. „Zneuctenie jeho tela priamo pred očami celého sveta je ohavný zločin, ktorý sa môže pripísať k ďalším zločinom proti našim ľuďom.“

Adalah, právne stredisko pre práva arabských menšín v Izraeli, požiadalo o trestné vyšetrenie incidentu a zaslalo list izraelskému vojenskému generálnemu advokátovi Sharonovi Afekovi, v ktorom sa uvádza, že činy zobrazené vo videu sa považujú za vojnový zločin a očividné porušenia medzinárodného trestného práva a medzinárodného práva v oblasti ľudských práv, ako aj humanitárneho práva.“

ZDROJmiddleeastmonitor.com
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre