JURAJ SMATANA VS. SLAVOMÍR RARÁŠOK

0
2828
Zoznam Juraja Smatanu – „neúplný, ale stále aktualizovaný zoznam webových stránok, ktorých linkovaním si koledujete o moju odbornú starostlivosť (k 13.4.2015 13:00).

www.svetkolemnas.info

www.zvedavec.org

www.ac24.cz

http://www.rodinajezaklad.sk/

www.stopautogenocide.sk

www.vzdor.sk – DOMÉNA JE NEAKTÍVNA

www.osud.cz

http://zemejas.cz/ – tradičná „záhadológia“, bez politických cieľov

http://czech.ruvr.ru/

http://slovak.ruvr.ru

http://www.zemavek.sk/ – vychádza aj na papieri, organizuje prednášky po Slovensku, Tibor Eliot Rostas má oficiálne kontakty so zástupcami Ruskej federácie, viď jeho facebook:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203978065242088&set=a.1154910443055.2023402.1536513078&type=1&theater

http://panobcan.sk/

www.czechfreepress.cz

http://vaseforum.sk/blog/

www.slobodnyvysielac.sk

www.hlavnespravy.sk – web neobsahuje meno prevádzkovateľa, ale podľa žiadosti o 2% ich vydáva občianske združenie SBMS z Košíc,

http://www.ives.sk/registre/detailoz.do?action=aktualny&formular=ico&id=203847

www.badatel.sk, www.badatel.net – apolitické, alternatívna strava a liečba, spochybňovanie ofic. medicíny + predaj produktov

www.protiprudu.org

www.beo.sk

http://obcianskytribunal.sk/blog/

www.sho.sk

http://www.voxvictims.com/

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/

http://www.magnificat.sk/

Na žiadosť členov FB skupiny „Aktivisti, aktívni a nasratí“ zaraďujem aj www.freepub.cz

http://vkpatriarhat.org.ua/cz/ – veľmi zaujímavý web tzv. Byzantského katolíckeho patriarchátu. Napriek názvu je organizácia v konflikte s pápežom – ide o schizmatickú sektu. Číry mix tém ako čipy, NWO, očkovanie + protieurópska a protiamerická propaganda + Rusko ako záchranca.

http://www.spolocnostsbm.com/ – ďalší zo skupiny webov, ktoré kombinujú „záchranu rodiny pred homosexuálmi“ s podporou ruskej politiky voči Ukrajine.

http://svobodnenoviny.eu – kombinácia „záhadológie“ s podporou politiky Ruska a odporúčaním Slobodného vysielača

http://www.auria.sk/blog/

http://afinabul.blog.cz/

www.dolezite.sk

http://www.inespravy.sk/ – RSS rázcestník na mnoho „alternatívnych“ webov

http://www.tvina.sk/ – MOMENTÁLNE NEFUNKČNÉ

http://www.nadhlad.com/ – proruská propaganda okorenená nadpriemernou dávkou antisemitizmu. Vydavateľ anonymný.

http://www.ze-sveta.cz

http://nwoo.org

http://orgo-net.blogspot.sk

http://www.cez-okno.net

http://www.vlastnihlavou.cz/

http://www.neskutocne.sk/ – klasická zmes „fuj USA/EÚ – silné Rusko“, obalená veľkým množstvom zaujímavostí zo sveta, anonymný prevádzkovateľ

http://www.bezpolitickekorektnosti.cz – vydávané združením Alfa libera, s uvedením mier autorov a redaktorov, v poslednej dobe začali šíriť „protihomosexuálnu“ propagandu a „nezávislé“ správy z Ukrajiny. Viď napr. článok

http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=23016

http://www.eiaktivity.sk – anonymný prevádzkovaľ, koktail UFO-záhady-Slovania-dobré Rusko-zlý Západ.

www.nazorobcana.sk – autori sú anonymní,  portál „Prevádzkovaný pod spoločnosťouEmília Prekopová – SLUŽBY, Pruské 9, 018 52 Pruské.

http://www.alternews.cz/ – Rusko je dobré, Ukrajina, USA a EÚ zlé. Anonymný prevádzkovateľ.

http://pravdive.eu/index.php – proti EÚ, proti Ukrajine, záchrana z Ruska, anonymný prevádzkovateľ. Rázcestník na mnohé spriaznené blogy.

www.aeronet.cz – jednostranne pro-putinovské správy. Najstaršie správy sú z júna 2014 (proti Majdanu). Okrem politiky aj rubrika „Mystika a ezoterika“ – napríklad článok „Obama je Antikrist“. Portál je podľa tiráže pripravovaný „českými a slovenskými krajany žijícími v Holandsku, Rusku a v USA.“

http://www.slovenskeslovo.sk/: Tento web pomerne dlho unikal našej pozornosti, hoci je jedným z najstarších – funguje od marca 2013. Používa veľmi šikovnú maskovaciu techniku: aj keď je samozrejme vydávaný anonymne, preberaním článkov z rôznych užšie špecializovaných stránok (Slovenské národné noviny, Kultúra…) a grafickou úpravou s odkazmi na „spriaznené“ organizácie vyvoláva dojem, že ho vydávajú nejakí matičiari. Inak úplne klasický obsah: všeslovanská vzájomnosť, silné dobré Rusko, zlé Poľsko a Ukrajina, perverzná EÚ, zločinecké USA, Putin bravúrny politik. A samozrejme lživé správy typu prechod rubľa na zlatý štandard.

http://www.svobodny-vysilac.cz/svcs/ – v Českej republike vznikol sesterský projekt Slobodného vysielača. Kontaktné osoby sú: Pavel Hlávka, Jaroslav Mencl a Jiřina Holotová.

www.vedy.sk – „slovansko-árijské védy“. Stránka funguje cca od roku 2010, ale donedávna sa venovala takmer výlučne vynaliezaniu zabudnutej slovanskej mytológie, tradičnej slovanskej múdrosti atď. Po vypuknutí ukrajinskej krízy však sa však zrazu objavili články o „fašistických Ukrajincoch“ a súčasne pozvánky na „krátky kurz nácviku bojovej činnosti malej jednotky o rozsahu 2 až 3 dni. Základom je tradičná kazacka príprava osvojovania si bojových návykov v rámci malej bojovej skupiny.“

http://leva-net.webnode.cz/products/o-putinovi/

Leva-net je prapodivný web, existujúci už niekoľko rokov, momentálne veľmi pro-putinovský. Jeden z najprepracovanejších systémov bludov, s akými som sa v živote stretol. Prekonáva ho snáď iba pán Benda so svojimi Vesmírními lidmi.

www.novysmer.cz – dlhšie fungujúca stránka (už z čias protestov v ČR proti americkému radaru), anonymná, silne pro-ruská a protiamerická, dnes protiukrajinská.  Nájdete na nej i také skvosty, ako spomienky 5-ročného dieťaťa na august 1968, ako pekne sa pohralo v okupačnom tanku, a teda to nebola vôbec žiadna okupácia: http://novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=152:me-vzpominky-na-21-srpen-1968&catid=39:historie&Itemid=50

http://www.novarepublika.cz/ – starší projekt občianskeho združenia Nová republika, ktorý v posledných mesiacoch nabral tvrdý proruský, protiamerický a protiukrajinský kurz, vrátane preberania materiálov z konšpiratívnych webov a Hlasu Ruska. Má však zverejnených konkrétnych redaktorov, napríklad bývalého ministra za ČSSD, pod článkami je reálna diskusia čitateľov, teda aj s kritickými názormi.

http://www.extraplus.sk/ – týždenník ExtraPlus, známy už roky ako bašta ideológie HZDS, samozrejme nemohol zostať mimo aktuálneho trendu. Na rozdiel od väčšiny „rýchlokvasených“ webov ide o dlhodobejší projekt s neanonymnými autormi.

http://www.maat.sk – web vznikol v septembri 2014, spĺňa všetky kritériá na zaradenie do zoznamu: anonymný, silne protiamerický, EÚ vykresľuje ako zvrátenú civilizáciu, konšpiračné teórie o páde Dvojičiek, ebole… preklady ruskej propagandy, Rusko a Putin vykresľovaní ako záchrancovia tradičnej rodiny atď.

www.lifenews.sk – dlhodobo sa venujú protipotratovej a protihomosexuálnej téme z náboženského pohľadu. Tým pádom sa v zozname správ vyskytujú aj články, tlmočiace názory Putina, pravoslávnej cirkvi atď. Prevádzkuje Inštitút Leva XIII.

http://cz.sputniknews.com/ – pôsobí od marca 2015, stránka prevádzkovaná Agentúrou Sputnik, projekt súvisiaci s Hlasom Ruska.

http://je-to-inak.livejournal.com/  ako zrkadlo http://jetoinak.livejournal.com – Ukrajinci ako fašisti, Rusko ako dobrí chlapci v sto rôznych podobách.

http://www.charta2015.com/ – podivná organizácia, vyzývajúca proti vojne a fašizmu (pričom fašizmus = NATO). Tajomníkom organizácie je komunista a eštebák Peter Nišponský.

http://novorossia.weebly.com – „správy z Novoruska“ – stránka vznikla v apríli 2015 – stránka má zrkladá aj na adresár infowar.ml a warinfo.ml, teda na doménach afrického štátu Mali. A samozrejme reklama na Slobodný vysielač.

Poznáte ďalšie podobné?

Pridajte do diskusie!“

Zoznam Slavomíra Raráška – „zoznam agentov, užitočných idiotov a trollov Západu (k 13.4.2015 13:00).
Nasledujúci zoznam bol vytvorený tímom ľudí, ktorí sa zaujímajú o problematiku ovplyvňovania verejnej mienky na Slovensku zo strany tajných služieb členských štátov NATO. Zoznam, ktorý zatiaľ obsahuje prevažne osoby činné v SR, sa postupne rozširuje predovšetkým o osoby aktívne v záujmovom priestore ČR. Priamou inšpiráciou pre vytvorenie zoznamu bolo dielo Juraja SMATANU a kol. „Neúplný, ale stále aktualizovaný zoznam webových stránok, ktorých linkovaním si koledujete o moju odbornú starostlivosť“ a tiež stránka „Seznam ruských agentů na českém internetu“. Zoznam vzniká z vlasteneckých motívov ako reakcia na zvýšenú intenzitu vedomej či nevedomej spravodajskej aktivity zo strany prevažnej časti nižšie menovaných osôb v súvislosti s prebiehajúcou ukrajinskou krízou. Menované osoby v mene „spojeneckých záväzkov“ a snahy dosiahnuť súdržnosť obyvateľstva čo do postojov k „jednotnej pozícii Európy voči RF“ de facto pracujú v prospech cudzích záujmov. Konajú pritom proti záujmom ľudu ich vlastnej krajiny, ktorý si z prevažnej časti želá udržiavať stredovú pozíciu v aktuálnom konflikte Západ – RF. Časť menovaných osôb sa venuje zhromažďovaniu informácií k predstaviteľom občianskych hnutí v ich vlastných štátoch. Iná časť zhromažďuje citlivé informácie k dianiu v záujmovom priestore RF a východnej Ukrajiny alebo sa usiluje toto dianie ovplyvniť prostredníctvom spravodajských aktivít. Ďalšia časť týchto osôb sa prostredníctvom spravodajských hier, diskreditačných kampaní, mediálnych manipulácií a dezinformovania spoločnosti usiluje ovplyvniť verejnú mienku v ich štáte v neprospech protistrany. Navrhnúť zaradenie osoby do zoznamu možno prostredníctvom diskusie k tejto poznámke „Neúplný, ale stále aktualizovaný zoznam agentov západných tajných služieb a užitočných idiotov Západu“. Riadne zdôvodnenie návrhu je nutné buď otvorene v diskusii alebo v rámci súkromných správ.
Agenti slovenských (Vojenské spravodajstvo, SIS) a zahraničných (ČR, USA a i.) tajných služieb medzi tzv. politickými a bezpečnostnými analytikmi
meno a priezvisko krytie poznámka
Alexander DULEBA SFPA SR
Ivo SAMSON IBOŠ SR
Robert ONDREJCSÁK CEENA SR
Juraj MARUŠIAK SAV SR, Poľsko
Oľga GYARFÁŠOVÁ UK, IVO SR, USA
Marián MAJER SAS, CEPI SR
Jaroslav NAĎ CEPI, SAC SR
Rastislav KÁČER SAC USA, SR
Milan NIČ SAC USA, SR
Pavol DEMEŠ GMF, MZV SR USA; financovanie a koordinácia činnosti NGOs
Martin BÚTORA IVO, KP SR USA
Grigorij MESEŽNIKOV IVO USA, Izrael
Marek KAPUSTA OSF USA
Adam ČECH EH ČR
Ivana SMOLEŇOVÁ PSSI USA, ČR
Dalibor ROHÁČ Cato Institute USA
Jiří PEHE CESTA USA
Agenti spomínaných služieb a užitoční idioti Západu medzi tzv. občianskymi aktivistami a blogermi
meno a priezvisko poznámka
Juraj SMATANA „Zmena zdola“, zastupiteľstvo TSK
Juraj MESÍK Svetová banka, manžel feministky a bojovníčky za práva deviantov Oľgy PIETRUCHOVEJ
Elena GLUSHKO rozpracovaná a získaná na spoluprácu v prospech služieb členských štátov NATO počas štúdia na Central European University, BUDAPEŠŤ
Ľubica KOTMÁNIKOVÁ Smatanov nohsled, hysterická podporovateľka všetkého ukrajinského
Juraj RIZMAN Greenpeace Slovensko
Marian JASLOVSKÝ hudobník, bloger
Andrej LÚČNY informatik, „občiansky aktivista“
Vladimír SKOKNA cyklista, „občiansky aktivista“ a známy checker ideologických protivníkov
Peter WEISSENBACHER IĽP, homolobista podporujúci extrémistické skupiny FEMEN a PUSSY RIOT
Hana FÁBRYOVÁ homolobistka podporujúca extrémistické skupiny FEMEN a PUSSY RIOT
Martin C. PUTNA český „literárny vedec“
Peter FARÁRIK bloger, Dennik N
Ján BENČÍK bloger, Dennik N
Agenti spomínaných služieb a užitoční idioti medzi politikmi
meno a priezvisko krytie poznámka
Mikuláš DZURINDA poradca P. POROŠENKA USA
Eduard KUKAN poslanec EP SR
Ivan MIKLOŠ poradca ukrajinskej vlády USA
Daniel LIPŠIC NOVA USA, Izrael
Jana ŽITŇANSKÁ NOVA USA
Robert ŽITŇANSKÝ NOVA USA
Juraj PETROVIČ OKS USA
Ondrej DOSTÁL OKS USA
František ŠEBEJ poslanec za MOST-HÍD USA, Izrael
Peter OSUSKÝ poslanec za SAS USA
Magda VÁŠÁRYOVÁ nezávislá poslankyňa USA, Poľsko, v minulosti SR
Iveta RADIČOVÁ SAV USA, Izrael
Martin POLIAČIK poslanec za SAS USA
Jaromír ŠTĚTINA poslanec EP USA
Lubomír ZAORÁLEK ČSSD, MZV ČR USA
Karel SCHWARZENBERG TOP 09 USA
Alexandr VONDRA ODS USA
Miroslava NĚMCOVÁ poslankyňa za ODS užitočný idiot
Miroslav LAJČÁK MZV SR kariérny riťolez
Andrej KISKA prezident SR USA
Richard SULÍK SAS užitočný idiot
Ivan ŠTEFANEC poslanec EP užitočný idiot
Agenti spomínaných služieb a užitoční idioti Západu medzi tzv. novinármi
meno a priezvisko poznámka
Tomáš KYSEĽ Aktuality.sk
Petra PROCHÁZKOVÁ SME.sk
Mirek TÓDA SME.sk, Dennik N
Jana SHEMESH SME.sk, Dennik N
Martin ŠIMEČKA SME.sk, Dennik N
Peter MORVAY SME.sk, Dennik N
Peter SCHUTZ SME.sk
Marián LEŠKO SME.sk, TREND.sk
Michal HAVRAN ml. jeToTak.sk, RTVS
Braňo DOBŠINSKÝ RTVS
Štefan HRÍB .Týždeň
Andrej BÁN .Týždeň
Andrej MATIŠÁK Pravda.sk
Jozef RYBÁR Aktuálne.sk
Juraj ČOKYNA SME.sk, Dennik N
Konštantín ČIKOVSKÝ SME.sk, Dennik N
Tomáš GÁLIS SME.sk, Dennik N
Matúš RITOMSKÝ priestori.sk, SME.sk
Mikuláš KLANG Aktuálně.cz
Pavel BAROCH Aktuálně.cz
Simona KRÁLOVÁ BBC
Vladimír ŠEVELA ECHO24.cz
Věra ŽILKOVÁ iDnes.cz
Pavel ŠAFR Svobodné fórum
Miroslav KARAS ČT

 „

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre