KLAMSTVÁ A KONŠPIRÁCIE – PRÍRUČKA PRE STREDNÉ ŠKOLY

1
1452
Časť obálky príručky pre stredné školy

Vydavateľstvo denníka N vyhlásilo začiatkom marca prostredníctvom portálu startlab.sk finančnú zbierku na podporu vydania časopisu s príručkou proti konšpiráciám. Minimálnu potrebnú sumu na spustenie projektu stanovilo na 2 550 €, pričom vyzbieraná suma bola nakoniec mnohonásobne vyššia a celkovo sa vyzbieralo 30 063 €.

Vydavateľstvo zároveň otvorilo pre školy možnosť priamo sa prihlásiť a požiadať o doručenie časopisov s príručkou zadarmo. Získanie však bolo podmienené povinným zadaním názvu školy, adresy, mena aj e-mailu kontaktnej osoby.

V priebehu marca sme sa preto obrátili na autorov projektu s nasledujúcimi otázkami:

  • Keďže príručku rozposielate zadarmo, prečo ju zadarmo nezverejníte na stiahnutie aj v elektronickej podobe?
  • Čo Vás viedlo k tomu, aby ste rozposielanie príručky podmienili povinnou registráciou školy?

Ako pre niejetotak.sk uviedla koordinátorka projektu Marianna Varjanová v reakcii na naše otázky „Príručku dáme začiatkom apríla k dispozícii aj v elektronickej podobe“ a „Registrácia je pre nás informáciou, kam máme príručky posielať. Bolo by zbytočné posielať ich školám, ktoré o ne nemajú záujem.“

Príručka bola na stiahnutie sprístupnená 2. apríla. Rozposlaná bola na viac ako 200 škôl.

Bratislavský samosprávny kraj zakúpil príručku nad rámec zbierky pre 4000 študentov v župe a Slovenské národné divadlo ju bude rozdávať študentom pri svojich vystúpeniach.

Autori: Vladimír Šnídl – patrí medzi zakladajúcich redaktorov Denníka N. Na texte sa svojimi pripomienkami podieľali novinári Denníka N Martin M. Šimečka, Juraj Koník, Rastislav Kačmár, Filip Struhárik, tréner kritického
myslenia Ján Markoš, grafik a publicista Jakub Goda, odborník na extrémizmus a analytik Globsec Policy Institute Daniel Milo, stredoškolský učiteľ a aktivista Juraj Smatana, politológ Martin Kovanič, učiteľka 2. stupňa ZŠ Adriana Parížeková, stredoškolský učiteľ Stanislav Ďurek.

Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať. Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

1
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Soros

Takže N-ko si vlastne cez príručku tvorí databázu „svojich“ učiteľov na školách. Tá Varjanová to v podstate prezradila. Lebo tvrdí, že by bolo zbytočné posielať príručky školám čo ich nechcú (preto bola povinná registrácia), ale rozdávanie v divadle už zbytočné nebude? Alebo tam azda ten ideologický paškvil všetci chcú? :)))