KONFERENCIA PREDSEDOV HLAVNÝCH ŽIDOVSKÝCH ORGANIZÁCIÍ OCENILA PREMIÉRA FICA

0
77

Konferencia predsedov hlavných amerických židovských organizácií dnes pamätnou plaketou ocenila premiéra Róberta Fica, za úlohu, ktorú zohráva pri rokovaniach v EÚ ohľadne otázok týkajúcich sa Blízkeho východu.

Predstaviteľov Konferencie predsedov hlavných amerických židovských organizácií, ktorá zastupuje 50 rôznych organizácií prijal premiér Fico na Úrade vlády SR.


Zástupcovia spomínanej organizácie mu okrem odovzdania ocenenia pogratulovali aj k jeho líderstvu, čím narážali na získanie parlamentnej väčšiny v parlamente, ocenili jeho postoj k štátu Izrael a zároveň vyjadrili nádej, že si svoj postoj k štátu Izrael zachová aj do budúcna.

Pri otázke, ktorá smerovala na premiéra ohľadom pozície Slovenska k iránskemu jadrovému programu premiér Fico uviedol “Budeme podporovať každú krajinu na svete, každú iniciatívu, ktorá bude viesť k eliminácii tohto programu, ktorá bude viesť ku kontrole tohto programu a k definitívnemu presvedčeniu, že tento program nemôže byť nikdy zneužitý na iné ako mierové účely” a ako ďalej dodal “je to téma, kde sa môžete na vládu SR spoľahnúť.”


Ohľadne vlny narastajúceho antisemitizmu v Európe a boja s ním, premiér odpovedal skúsenosťami zo Slovenska. Ako uviedol, prijali sme legislatívu, ktorou sa pripomínanie si udalostí z 9. septembra 1941 stalo národnou vecou a mladým ľuďom sa podľa  premiéra podarilo dostať do hláv, o čom holokaust bol a v čom spočívali jeho hrôzy.

Rovnako ako príklad uviedol aj prítomnosť pamätníka v blízkosti vysokej školy vo Zvolene a ako dodal, možno aj preto sa na Slovensku “s otvorenými prípadmi, alebo niečím čo by sme mohli nazvať ako vlna, alebo niečo čo prekračuje hranice nenávisti” nestretávame. Jediná cesta podľa premiéra je “informovať, informovať a informovať.”

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments