KONVOJ AMERICKEJ ARMÁDY SA CEZ VÍKEND VYDAL NA CESTU NAPRIEČ EURÓPOU

0
201
Operácia Dragoon Ride (Foto: screenshot z youtube.com)

Ozbrojený konvoj americkej armády sa cez víkend vydal na svoj 1770 km presun naprieč Európou. Americká armáda by mala počas misie “Dragoon Ride” prechádzať cez šesť európskych krajín (Estónsko, Lotyšsko, Litvu, Poľsko, Českú republiku a Nemecko).[sociallocker]

Americká jednotka US Second Stryker Cavalry Regiment (Toujours Pret) na svojich oficiálnych stránkach zverejnila dve videá súvisiace s operáciou Dragoon Ride, na ktorých má zaznačenú trasu aj naprieč Slovenskom.

Americkí vojaci majú v priebehu misie naplánovaných niekoľko zastávok, pričom samotná misia má podľa hovorcu USAREUR okrem cvičného charakteru zároveň poskytovať “vysoko viditeľnú demonštráciu postoja USA k záväzkom voči svojim spojencom v NATO” a demonštrovať “schopnosti NATO, v úzkej spolupráci presúvať vojenské jednotky cez spojenecké hranice.”

Nie všetci však s takouto demonštráciou súhlasia a napríklad česká pobočka humanistickej organizácie World without Wars and Violence (WwW) – Svet bez vojen a násilia, pripravila v súvislosti s nadchádzajúcim prejazdom konvoja americkej armády cez územie ČR protestnú kampaň s názvom “Tanky? Nie, ďakujeme! (Tanks? No, thanks!).

Zastávky armády sú spojené aj s prehliadkami pre verejnosť.


Armáda by mala do svojej cieľovej stanice, ktorou je domovská základňa v Nemecku, doraziť 1. apríla.[/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments