KONZERVATÍVNE ŽIDOVSKÉ NOVINY ODSTRÁNILI ANGELU MERKELOVÚ Z FOTOGRAFIE POCHODU

0
298
Ilustračná fotografia (World Economic Forum, Photo by Sebastian Derungs)

Nemecká kancelárka Angela Merkelová, je častokrát zaraďovaná medzi najmocnejších ľudí na planéte, no aj navzdory tomuto faktu ju židovské ultra-ortodoxné noviny odstránili z fotografie svetových lídrov zhotovenej počas parížskeho pochodu proti terorizmu.

Pôvodná fotografia lídrov z Paríža (Foto: Haim Zach / GPO)

Izraelský denník HaMevaser editáciou fotografie odstránil z obrázku aj starostku Paríža Anne Hidalgovú a celú fotografiu orezal tak, že aj dánska premiérka Helle Thorning-Schmidtová sa dostala mimo záber, hoci jej ľavá ruka v ňom zostala.

Oskenovaný výlačok novín (Foto: The Times Of Israel / HaMevaser, 11.1. 2015)

Noviny boli za editáciu žien vo svojich obrázkoch kritizované už a v minulosti. Pri obhajobe svojho konania sa však odvolávajú na striktné pravidlá, ktoré ortodoxní židia voči ženám na verejnosti uplatňujú.

Na tieto pravidlá sa však už nemôže odvolať Izraelský premiér Benjamin Netanjahu, ktorý zasa tweetoval fotografiu z pochodu, na ktorej je zachytený v prvom rade svetových vodcov, avšak snímka končí práve tam, kde sa do záberu dostával predseda Palestínskej samosprávy Mahmúd Abbás.

Abbás a Netanjahu boli v prednej línii víkendového pochodu oddelení štyrmi svetovými lídrami, medzi ktorými boli aj Angela Merkelová a francúzsky prezident François Hollande.

Pokiaľ ide o noviny a ich zásah do fotografií zachytávajúcich ženy, Merkelová sa tak aspoň ocitla vo vplyvnej spoločnosti. Niektoré ultra-ortodoxné publikácie totiž v minulosti upravovali aj fotografie s vtedajšou americkou ministerkou zahraničia Hillary Clintonovou.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments