KORUPCIA, AKO NAJVÄČŠÍ PROBLÉM SLOVENSKA

2
444

Z výsledkov prieskumu Eurobarometer, ktorý v roku 2012 zverejnila Európska komisia považuje korupciu na Slovensku za veľký problém 78 percent opýtaných.

Špeciálne sa problematike korupcie venuje aj Úrad vlády SR, pod ktorý spadajú v rámci boja proti korupcii stránky Prevencia korupcie.

Na boj proti korupcii sa zameriava aj množstvo mimovládnych, zo zahraničia podporovaných organizácií ako Občianske združenie Proti korupcii, Transparency International Slovensko, VIA IURIS a ďalšie.

Proti korupcii projektom Zastavme korupciu bojujú aj slovenskí podnikatelia. Do boja proti korupcii sa aktívne zapája aj prezident SR Andrej Kiska.

Čo sa týka číselného vyjadrenia korupcie na Slovensku, tak jej odhady sa rôznia. Pohybujú sa rádovo od pol miliardy eur až do 4 miliárd eur ročne.

Len pre zaujímavosť, čisto teoretické odhady o korupcii sú približne na úrovni daňových nedoplatkov. Tie boli koncom roka 2013 na úrovni 2,1 miliardy eur, pričom ide reálny dlh.

Rovnako reálne odchádzajú zo Slovenska aj ďalšie miliardy eur, ktoré zo ziskov vytvorených na Slovensku do zahraničia posielajú firmy z oblasti energetiky, telekomunikácií či rôznych sfér priemyslu. Za obdobie rokov 2003-2012 dosiahol odlev firemných ziskov do zahraničia hodnotu 19,5 miliardy eur.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
2 Comments
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
HadesJH

a takto si z prsta vycuciaval dokazy sudca v tn aby mohol obhajit zlocinecky rozsudok svojho kolegu aj takymto sposobom sa tato justicna mafia pri pachany zlocinov ochranuje !!!!
toto je take demokraticke nezavisle a take typicke sudcovske !!!!!
https://www.youtube.com/watch?v=cxkVqwlbjyY

HadesJH

a co si myslite nebolo uznanie tejto obr imbecilnosti co tvrdi dana pani u sudcu kupene ???? http://www.necenzurovane.sk/13/nihilizmus.html – Slovenská banánová justícia -odporucam pozriet videa aby ste pochopili co sa da uznat na slovenskom sude !!! aj takto uboho az primitivne hlupo na urovni 5 rocneho decka pripravene krive obvinenie Vam slovenska bananova justicia uzna za mozne !!!! sudil sud v NMnV a sudca ivan p. Stara Tura !!! pozrite si toto to nie je RUZOVUCKA JOJKACKA sudna sien kde sa ma vykreslit skorumpovana justicia ako slusna a cestna najme sudcovia ako spravodlivy !! toto je realita slovenskej bananovej justicie… Zobraziť viac >>