SPÁJANIE KRITIKY IZRAELA S ANTISEMITIZMOM JE TRIK, HOVORÍ BÝVALÁ IZRAELSKÁ MINISTERKA (VIDEO)

0
452

Shulamit Aloni je bývalá izraelská ministerka, ktorá v debate pre Democracy Now otvorene priznala, že spájanie kritiky izraelskej vlády s antisemitizmom či holokaustom je trikom, ktorý sa dlhodobo využíva na umlčanie kritikov politiky židovskému štátu.

Rada EÚ včera (6.12.2018) v súvislosti so stupňujúcimi sa protižidovskými náladami a útokmi prijala európsku Deklaráciu o boji proti antisemitizmu a Národná rada SR (28.11.2018) prijala návrh Andreja Danka pre novú definíciu antisemitizmu, vypracovanú Medzinárodnou alianciou pre pripomínanie holokaustu (IHRA). Nová definícia antisemitizmu okrem iného hovorí, že “terčom takýchto prejavov môže by tiež Štát Izrael, chápaný ako židovské spoločenstvo. Avšak kritiku Izraela podobnú tej, aká býva vznesená proti akejkoľvek inej krajine, nemožno považovať za antisemitskú,” no za antisemitské sa napríklad považuje “prirovnávanie súčasnej izraelskej politiky k politike nacistov”.

Tento týždeň rozviazala Univerzita v Sydney pracovný pomer s profesorom Timom Andersonom, ktorý v inforgrafike porovnávajúcej obete na palestínskej a izraelskej strane počas vojenskej operácie v Gaze v roku 2014, zobrazil v izraelskej vlajke výrez nacistickej vlajky so svastikou. Podobne dopadol aj známy americký politický komentátor Marc Lamont Hill, s ktorým televízia CNN prerušila pracovný pomer a ktorého prešetruje aj univerzita, na ktorej prednáša, po tom čo na pôde OSN vo svojom prejave o právach Palestínčanoch a kritike Izraela použil frázu “slobodná Palestína od rieky až k moru”, ktorá je používaná aj islamskými militantmi.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na