LEONARDO DICAPRIO INVESTUJE ČAS A PENIAZE DO OCHRANY PRÍRODY

0
586
Leonardo DiCaprio na Summite OSN pre klímu, foto: John Gillespie, zdroj: flickr.com

Americký herec Leonardo DiCaprio je už tradične štedrý, čo sa týka peňazí i času, keď sa jedná o ochranu životného prostredia. Známy herec už dlhodobo spolupracuje s environmentálnymi organizáciami, angažoval sa v príprave a produkcii dokumentu Jedenásta hodina, ktorý je pohľadom na stav životného prostredia a symbolizuje posledný okamih, kedy je ešte zmena možná. V roku 2014 vystúpil aj na Summite OSN pre klímu a zúčastnil sa státisícového pochodu za lepšiu klímu tzv. People’s Climate Change March. Na cestu k záchrane planéty priviedol aj ďalšie známe osobnosti z oblasti šoubiznisu.

DiCaprio je jedným z tisícov ľudí, ktorí sa zaviazali, že nebudú investovať do spoločností obchodujúcich s fosílnymi palivami. Filmová hviezda je súčasťou tzv. Divest Invest Coalition, iniciatívy, ktorá podporuje individuálnych investorov, nadácie a inštitúcie, aby prestali investovať do fosílnych palív a podnikov, ktoré prispievajú k zmene klímy a aby namiesto toho, investovali do obnoviteľných zdrojov energie a ekologických podnikov. Spoločne tak vyše 2000 jednotlivcov a 400 spoločností presmerovalo svoje investície, v celkovej výške 2,6 bilióna dolárov.

„Zmena klímy vážne ovplyvňuje zdravie našej planéty a všetkých jej obyvateľov,“ povedal DiCaprio vo svojom prehlásení „a my musíme prejsť na energeticky čistú ekonomiku, ktorá sa nespolieha na fosílne palivá, ktoré sú hlavým dôvodom tohto celosvetového problému. „

A kam investoval herec svoje peniaze? Do smetí … DiCaprio nedávno investoval nezverejnenú čiastku do spoločnosti s názvom Global Rubicon, ktorá využíva softvér na prepojenie spoločností s organizáciami, zaoberajúcimi sa odpadmi, ktoré im pomôžu nájsť lacnejšie a bližšie miesta na odvoz odpadu a jeho recykláciu.

DiCaprio naďalej navyšuje fondy ako aj povedomie o ekologických opatreniach prostredníctvom svojej charitatívnej nadácie. Druhý ročník Galavečera nadácie Leonarda DiCapria priniesol zisk 40 miliónov dolárov, ktoré získala skupina, ktorá sa sa zameriava na záchranu oceánov a divokej prírody, zmenu klímy a ochranu biodiverzity.

ZDROJupworthy.com
FOTOJohn Gillespie
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre