LETECKÝ POHĽAD NA DEŠTRUKCIU LESA V INDONÉZII

0
266

Aktivisti z globálneho hnutia za záchranu lesov Forest Heroes zverejnili letecké zábery, ktoré v apríli nafilmoval ich tím v Indonézii. Na záberoch je vidieť tisícky hektárov zničeného dažďového pralesa.

Podľa Forest Heroes je za tento čin odlesňovania zodpovedná spoločnosť Astra Agro Lestari, ktorá sa zaoberá aj produkciou palmového oleja. V posledných rokoch boli obdobným spôsobom zničené desiatky tisíc hektárov pralesa, ktoré sú následne nahrádzané palmovými plantážami.

Palmový olej je vo veľkom využívaný v potravinárskom (chipsy, čokoláda, atď.) aj kozmetickom (šampóny, mydlá, atď.) priemysle, avšak jeho masová produkcia a s tým spojené odlesňovanie si vyžiadava obrovskú daň na životnom prostredí.

Spoločnosť Astra Agro Lestari je vlastnená konglomerátom Jardine Matheson, ktorý je materskou spoločnosťou siete luxusných hotelov Mandarin Oriental.

Predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Mandarin Oriental je Ben Keswick, ktorý je tiež výkonným riaditeľom Jardines Matheson a komisárom Astra Agro Lestari.

[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre