LETECKÝ POHĽAD NA DEŠTRUKCIU LESA V INDONÉZII

0
251

Aktivisti z globálneho hnutia za záchranu lesov Forest Heroes zverejnili letecké zábery, ktoré v apríli nafilmoval ich tím v Indonézii. Na záberoch je vidieť tisícky hektárov zničeného dažďového pralesa.

Podľa Forest Heroes je za tento čin odlesňovania zodpovedná spoločnosť Astra Agro Lestari, ktorá sa zaoberá aj produkciou palmového oleja. V posledných rokoch boli obdobným spôsobom zničené desiatky tisíc hektárov pralesa, ktoré sú následne nahrádzané palmovými plantážami.

Palmový olej je vo veľkom využívaný v potravinárskom (chipsy, čokoláda, atď.) aj kozmetickom (šampóny, mydlá, atď.) priemysle, avšak jeho masová produkcia a s tým spojené odlesňovanie si vyžiadava obrovskú daň na životnom prostredí.

Spoločnosť Astra Agro Lestari je vlastnená konglomerátom Jardine Matheson, ktorý je materskou spoločnosťou siete luxusných hotelov Mandarin Oriental.

Predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Mandarin Oriental je Ben Keswick, ktorý je tiež výkonným riaditeľom Jardines Matheson a komisárom Astra Agro Lestari.

[sociallocker id=2937][/sociallocker]

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na