ĽUDIA POSIELAJÚ ŠTUDENTOVI DESIATKY TISÍC KORÚN NA BOJ S PORADENSKOU SPOLOČNOSŤOU OVB ALLFINANZ

1
1990
Jakub Charvát (foto: facebook.com)

Český študent dokumentaristiky Jakub Charvát čelí žalobe na ochranu dobrého mena, pričom OVB Allfinanz od neho požaduje okrem ospravedlnenia sa aj odškodné stotisíc českých korún (cca 3700 €).

Charvát sa do sporu s vyššie menovanou spolonosťou dostal pre svoj dokument s názvom Rada nad zlato.

Ako informoval server lidovky.cz, OVB Allfinanz považuje celý dokumentárny film “za hrubo skreslenú účelovú kompiláciu záberov” a ako ďalej dodáva “výsledný kompilát účelovo poškodzuje dobré meno OVB Allfinanz, a.s.”[sociallocker id=5464][/sociallocker]

Autorovi dokumentu sa ihneď po medializácii prípadu začalo ozývať množstvo ľudí s ponukou na finančnú pomoc, preto sa rozhodol zriadiť pre túto pomoc tranparentný účet.

V priebehu 24 hodín sa už na jeho transparentnom účte nachádzali finančné príspevky od desiatok ľudí, v celkovej sume prevyšujúcej 35 tisíc korún.

V správach pre príjemcu prispievatelia naviac zanechávajú množstvo povzbudivých odkazov pre autora ako “Držím palce”, “Neboj sa ich a veľa zdaru” či “Fandím, posielam príspevok na právnikov.”

Stav účtu k 25.8.2016 7:45 bol už 128 758,93 CZK.

1
DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
1 Diskusné vlákna
0 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
1 Autori komentárov
Peter Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Peter
Nezareg.
Peter

Ako sa dá poškodiť niečo, čo je poškodené už dávno resp. čo dobré nikdy nebolo?