Nižšia konzumácia živočíšnych produktov k záchrane sveta pred tými najhoršími dopadmi klimatických zmien je viac ako žiadúca, píše sa v závere správy OSN.

a-cattle-farm-at-Estancia-002Správa OSN varuje svetových lídrov, že ak ľudia nezmenia svoje stravovacie návyky, nepodarí sa nám vyhnúť hladomoru, nedostatku pohonných hmôt a tým najhorším scenárom, ktoré so sebou prinesie globálne otepľovanie.

V správe Program Spojených národov pre životné prostredie (UNEP) od Medzinárodného výboru udržateľného riadenia zdrojov (international panel of sustainable resource management) sa píše, že s blížiacim sa rokom 2050, kedy nárast svetovej populácie dosiahne 9,1 miliardy, bude západný spôsob stravovania, v ktorom prevládajú mäso a mliečne produkty, neudržateľný.

Citujeme: „Očakávame, že (negatívny) vplyv agrokultúry značne porastie z dôvodu nárastu populácie a s ňou súvisiacou zvýšenou konzumáciou zvieracích produktov. Na rozdiel od fosílnych palív, v tejto oblasti sa ťažko hľadá alternatíva: ľudia musia jesť. K výraznej redukcii vplyvu na planétu by došlo len v prípade, ak by sa zmenili aj stravovacie návyky ľudí, a došlo tak k odklonu od zvieracích produktov.“

Profesor Edgar Hertwich, autor správy, tvrdí: „Zvieracie produkty spôsobujú viac škody ako [produkcia] konštrukčných materiálov ako sú piesok alebo cement, plasty či kovy. Biomasa a plodiny pre zvieratá sú rovnako škodlivé ako [spaľovanie] fosílne palivá.“

2
DISKUSIA K ČLÁNKU

avatar
2 Diskusné vlákna
0 Odpovede na vlákno
1 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
2 Autori komentárov
pluscreditOlivess Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
pluscredit
Nezareg.
pluscredit

Dobrý deň, ako sa máš,
Vy, ktorí chcú požičať peniaze. Ste podnikateľský manažér, súkromný investor alebo skôr osoba, ktorá potrebuje urýchlené financovanie z dôvodu situácie. Tu je šanca požičať peniaze online v priebehu 48 hodín, ponúkam vám úver vo výške od 10 000 do 500 000 až 5 000 000 EUR.
Prosím kontaktujte nás dnes na
finance.micro1@gmail.com

priezvisko:
výška požadovanej pôžičky:
sex:
krajiny:
telefón:

POZNÁMKA: Všetky listy musia byť zaslané na adresu: finance.micro1@gmail.com

Olivess
Nezareg.
Olivess

Potrebujete úver:
Osobné pôžicky – úver pre vlastnú spotrebu – Financovanie – realitné úvery – investicné úvery – Auto úver – druhé hypotéky.
Je zakázané bankovníctva alebo výpožicky alebo potrebujú peniaze na platenie úctov a dalšie výdavky.
E-mail: cabinetchampion002@gmail.com