Nižšia konzumácia živočíšnych produktov k záchrane sveta pred tými najhoršími dopadmi klimatických zmien je viac ako žiadúca, píše sa v závere správy OSN.

a-cattle-farm-at-Estancia-002Správa OSN varuje svetových lídrov, že ak ľudia nezmenia svoje stravovacie návyky, nepodarí sa nám vyhnúť hladomoru, nedostatku pohonných hmôt a tým najhorším scenárom, ktoré so sebou prinesie globálne otepľovanie.

V správe Program Spojených národov pre životné prostredie (UNEP) od Medzinárodného výboru udržateľného riadenia zdrojov (international panel of sustainable resource management) sa píše, že s blížiacim sa rokom 2050, kedy nárast svetovej populácie dosiahne 9,1 miliardy, bude západný spôsob stravovania, v ktorom prevládajú mäso a mliečne produkty, neudržateľný.

Citujeme: „Očakávame, že (negatívny) vplyv agrokultúry značne porastie z dôvodu nárastu populácie a s ňou súvisiacou zvýšenou konzumáciou zvieracích produktov. Na rozdiel od fosílnych palív, v tejto oblasti sa ťažko hľadá alternatíva: ľudia musia jesť. K výraznej redukcii vplyvu na planétu by došlo len v prípade, ak by sa zmenili aj stravovacie návyky ľudí, a došlo tak k odklonu od zvieracích produktov.“

Profesor Edgar Hertwich, autor správy, tvrdí: „Zvieracie produkty spôsobujú viac škody ako [produkcia] konštrukčných materiálov ako sú piesok alebo cement, plasty či kovy. Biomasa a plodiny pre zvieratá sú rovnako škodlivé ako [spaľovanie] fosílne palivá.“

1
DISKUSIA K ČLÁNKU

avatar
1 Diskusné vlákna
0 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
1 Autori komentárov
Olivess Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Olivess
Nezareg.
Olivess

Potrebujete úver:
Osobné pôžicky – úver pre vlastnú spotrebu – Financovanie – realitné úvery – investicné úvery – Auto úver – druhé hypotéky.
Je zakázané bankovníctva alebo výpožicky alebo potrebujú peniaze na platenie úctov a dalšie výdavky.
E-mail: cabinetchampion002@gmail.com