MARTIN POLIAČIK VS. ĽUBOŠ BLAHA

0
1015

Martin Poliačik (27.12.2017 20:01)

„Smer-SD navrhol a parlament zvolil obsedantného ruského agenta Ľuboša Blahu za vedúceho delegácie Parlamentného zhromaždenia Rady Európy.

Smer má právo ho navrhnúť. Hlasoval som za, lebo ctím dohody, ktoré vznikli po voľbách. No popravde mi nejde do hlavy, prečo práve v čase, keď sa na PACE vyvíja tlak ustúpiť zo svojich hodnôt a zásad a vrátiť Rusku hlasovacie práva napriek anexii Krymu a vojne na Donbase, Slovensko vysiela ako vedúceho delegácie človeka, ktorý našej zahraničnej politike robí hanbu, kade chodí, pravidelne koná v rozpore s dlhodobou pozíciou Ministerstva zahraničných vecí a otvorene háji ruské záujmy.

Pripojil som sa k iniciatíve, ktorá rázne odmieta akékoľvek ústupky voči Rusku za súčasnej situácie. Som veľmi zvedavý, s čím na januárové zasadanie pléna pôjde pán Blaha.“

Ľuboš Blaha (28.12.2017 22:45)

„Poliačik je fakt vtipná postavička. Jedna z najvtipnejších. Najskôr za mňa zahlasuje, aby som sa stal vedúcim delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy (PACE). Potom ho pravdepodobne zvozili u Štefunka, že ako mohol podporiť antikapitalistu Blahu, veď kapitalizmus je skvelý, najmä ak ho natrieme na ružovo. Vzápätí ho zrejme zvozili aj na americkej ambasáde, že ako mohol voliť za niekoho, kto bude určite presadzovať obnovenie hlasovacích práv Ruskej federácie v Rade Európy. Potom to schytal pri kávičke v kaviarni, od bratislavských slniečok aj od neoliberálnych extrémistov. Hlasovať za Blahu, to je pre bratislavskú pravicu smrteľný hriech. A tak sa po dvoch týždňoch náš milý Poldo spamätal a napísal škaredý hejterský status, že Blaha je „obsedantný ruský agent“, že „robí hanbu zahraničnej politike SR“ a tak. Čisté zúfalstvo, ale aj tak mám malý odkaz pre súdruha Poliačika:

Milý Martin, dovoľ, aby som Ťa upokojil. Nie som ruský agent. Ale ubezpečujem Ťa, že v Rade Európy budem presadzovať presne to, čoho sa obávaš – plné prinavrátenie práv ruskej delegácii. Považujem to za prvý krok k tomu, aby sa mohlo začať to, čomu v medzinárodnej politike verím, a to je dialóg a partnerstvo. Žiadnu mocnosť som si nikdy neidealizoval, ale verím, že v geopolitike by mala panovať rovnováha a nie imperiálna dominancia jednej liberálnej veľmoci, ktorá len za niekoľko posledných desaťročí rozpútala zopár fakt nechutných vojen, vrátane tej v Iraku. Ak ma kvôli tomuto považuješ za ruského agenta, je to primitívne a hlúpe.

A ešte primitívnejšie a hlúpejšie je, ak píšeš, že robím hanbu zahraničnej politike. Vieš, na Západe, ktorý tak miluješ, je úplne bežné mať nejaké princípy, hodnoty a presvedčenie a rovnako je úplne bežné presadzovať radikálne ľavicové postoje. Ten Tvoj provinčný zadubený neoliberalizmus je v intelektuálnych kruhoch západnej Európy na smiech. Keď sa trochu zorientuješ v zahraničnej a európskej politike, pochopíš, ako veľmi si mimo. Možno by Ti pomohla zorientovať sa v problematike niektorá z mojich politologických kníh. Ja si na oplátku rád prečítam ktorýkoľvek Tvoj blog.

Milý Martin, len prosím Ťa nehovor o hanbe, lebo by sa niekto mohol zamyslieť nad tým, či nám náhodou hanbu v zahraničí nerobí chlapec, ktorý sa pýši tým, že skúsil heroín. To je asi o dosť väčší prešľap ako mať vyhranené ľavicové politické presvedčenie. Aj na tom Tvojom milovanom Západe.

Každopádne, ďakujem Ti za Tvoj hlas a ver, že v PACE nesklamem Tvoju dôveru. Ak Ti na tom tak veľmi záleží, na najbližšom zasadnutí pri svojom prejave k Rusku s potešením spomeniem, že môžem obhajovať priateľské vzťahy s Ruskom aj vďaka Tebe. Ruskí partneri to určite ocenia. Spasiba, Martin ;-)“


Mgr. Martin Poliačik (* 27. jún 1980, Považská Bystrica) je slovenský pedagóg, filozof a politik, od roku 2010 poslanec Národnej rady Slovenskej republiky. Je jedným zo zakladajúcich členov pravicovo-liberálnej politickej strany Sloboda a Solidarita. V novembri 2017 oznámil, že v strane končí. Ekonomicky sa považuje za centristu, podporuje adopcie párov rovnakého pohlavia. Liberál je skôr hodnotovo, má uvoľnenejší prístup k utečencom a je menej euroskeptický. (zdroj: wikipedia)

PhDr. Ľuboš Blaha, PhD. (* 7. december 1979) je poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SMER-SD, predseda výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre európske záležitosti, neomarxistický filozof a politológ. Pôsobí ako vedecký pracovník na Ústave politických vied Slovenskej akadémie vied a prednáša na Fakulte sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. (zdroj: wikipedia)

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre