MASOVÉ HROBY NA MEXICKO-AMERICKEJ HRANICI

0
556

Americký štát Texas tvrdí, že neexistuje žiadny dôkaz o porušení zákona, keď telá nelegálnych migrantov boli umiestnené v masových hroboch len jednu míľu vo vnútrozemí od mexickej hranice.

Telá stoviek migrantov boli exhumované v púšti obklopujúcej kontrolný hraničný bod vo Falfurrias, Texas, v okrese Brooks County. Vyšetrovanie sa začalo po tom, čo masové hroby boli v novembri minulého roka ukázané verejnosti v dokumente The Real Death Valley. Dokument odhaľuje málo známy príbeh stoviek mexických migrantov, ktorí zomreli v žeravom texaskom buši za posledných päť rokov, zatiaľ čo sa snažili vyhnúť americkým pohraničným hliadkam. Reportér John Carlos Frey sa pri vyšetrovaní dostáva aj na miesto blízko hraníc, kde doktorka Krista Latham z univerzity Indianapolis  vykopáva desiatky mŕtvych tiel neidentifikovaných migrantov.

Už v roku 2013 bolo exhumovaných prvých 110 neidentifikovaných tiel v oblasti Falfurrias a pátranie po ďalších stovkách pokračuje už dva roky. Viac ako 300 ľudí zomrelo pri pokuse prejsť cez Brooks County len v rokoch 2011 a 2013, odhaduje sa, že v masových hroboch môže ležať až 700 ľudí. Forenzný tím sa pri exhumácii snaží osoby identifikovať a nahlásiť informácie pozostalým. Telá sú potom riadne pochované na okraji miestnych cintorínov v okrese. Najčastejšou príčinou úmrtí je neznesiteľné teplo a nedostatok vody, pričom vyšetrovanie ukázalo, že na mnohé volania zúfalých migrantov na záchrannú linku 911 zostávajú bez reakcie pohraničných hliadok.

 

ZDROJcountercurrentnews.com
Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (ako turistika, cestovanie, fotografovanie, remeslá, tvorba webov a podpora rôznych projektov) aj spracúvaniu článkov a videí o ekológii a geopolitike, s dôrazom na vojenské intervencie (priame či zástupné) západného sveta, ku ktorému sa hlásime a ktorého hodnoty máme spoluvytvárať. Na jednej strane vnímame značnú dávku neobjektívnosti a s tým spojenú absenciu či dezinterpretáciu informácií v rámci slovenských médií hlavného prúdu, na druhej strane sa neubránime záplave množstva správ tzv. alternatívy, ktoré sú často a právom označované za konšpirácie a hoaxy (teda neoverené či neoveriteľné fakty). Verím však, že nezávislé spravodajstvo môže byť aj vecné a kvalitné, a môže dotvárať objektívny obrázok reality dneška. Záleží to však na nás spoločne - na autoroch i čitateľoch /divákoch /poslucháčoch.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na