MASOVÉ HROBY NA MEXICKO-AMERICKEJ HRANICI

0
570

Americký štát Texas tvrdí, že neexistuje žiadny dôkaz o porušení zákona, keď telá nelegálnych migrantov boli umiestnené v masových hroboch len jednu míľu vo vnútrozemí od mexickej hranice.

Telá stoviek migrantov boli exhumované v púšti obklopujúcej kontrolný hraničný bod vo Falfurrias, Texas, v okrese Brooks County. Vyšetrovanie sa začalo po tom, čo masové hroby boli v novembri minulého roka ukázané verejnosti v dokumente The Real Death Valley. Dokument odhaľuje málo známy príbeh stoviek mexických migrantov, ktorí zomreli v žeravom texaskom buši za posledných päť rokov, zatiaľ čo sa snažili vyhnúť americkým pohraničným hliadkam. Reportér John Carlos Frey sa pri vyšetrovaní dostáva aj na miesto blízko hraníc, kde doktorka Krista Latham z univerzity Indianapolis  vykopáva desiatky mŕtvych tiel neidentifikovaných migrantov.

Už v roku 2013 bolo exhumovaných prvých 110 neidentifikovaných tiel v oblasti Falfurrias a pátranie po ďalších stovkách pokračuje už dva roky. Viac ako 300 ľudí zomrelo pri pokuse prejsť cez Brooks County len v rokoch 2011 a 2013, odhaduje sa, že v masových hroboch môže ležať až 700 ľudí. Forenzný tím sa pri exhumácii snaží osoby identifikovať a nahlásiť informácie pozostalým. Telá sú potom riadne pochované na okraji miestnych cintorínov v okrese. Najčastejšou príčinou úmrtí je neznesiteľné teplo a nedostatok vody, pričom vyšetrovanie ukázalo, že na mnohé volania zúfalých migrantov na záchrannú linku 911 zostávajú bez reakcie pohraničných hliadok.

 

ZDROJcountercurrentnews.com
MATEJKO
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments