Svahy Chopku (2 023,6 m n. m.) sú obľúbeným miestom zimnej i letnej turistiky a vrchol patrí medzi najveternejšie miesta na Slovensku. Neďaleký Ďumbier ( 2045,9 m. n. m.) je najvyšší vrch Nízkych Tatier a v jeho svahoch sa v minulosti ťažila železná ruda, zlato a antimonit. Cez 2. svetovú vojnu tu prebehli ťažké boje medzi partizánmi a Nemcami. Z vrcholu Ďumbiera je krásny kruhový rozhľad na všetky pohoria stredného a severného Slovenska.

Video aj sprievodný text sú dielom autorov portálu videozoslovenska.sk, ktorého cieľom je pravidelne prinášať nové videá zo známych a menej známych lokalít na Slovensku.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na