MEDZI KANDIDÁTMI NA ŠÉFA NÁRODNEJ BANKY UKRAJINY SA NACHÁDZA AJ GEORGE SOROS

0
698
George Soros (Foto: World Economic Forum/Sebastian Derungs)

Jedným z kandidátov na post hlavy Národnej banky Ukrajiny je aj americký filantrop a finančník George Soros. Informáciu na svojich stránkach zverejnil televízny kanál 112 Украина, pričom sa odvoláva na zdroje z Ukrajinského parlamentu a ľudí blízkych aktuálnemu prezidentovi Petrovi Porošenkovi.

Podľa zdroja televízie sa na 5-člennom zozname okrem Sorosa nachádza aj bývalý šéf Medzinárodného menového fondu (MMF)  Dominique Strauss-Kahn, ako aj “predstaviteľ Federálneho rezervného systému”.

Súčasná šéfka Národnej banky Ukrajiny Valerija Gontarevová bola do tejto funkcie vymenovaná v júni 2014 a podľa medializovaných informácií opakovane žiadala o rezignáciu.

Okrem toho, pred niekoľkými dňami ukrajinský  parlamentný výbor pre finančnú politiku a bankovníctvo jednomyseľne rozhodol, že do parlamentu predloží uznesenie o naliehavej správe šéfky národnej banky Gontarevovej o stave menového systému.

Ako uviedol predseda výboru Sergej Rybalka, na základe výsledkov správy bude apelovať na prezidenta, aby Gontarevovú prepustil z funkcie. Jej rezignáciu požadovali aj účastníci “kreditného majdanu”.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments