MINISTER LAJČÁK SA VYJADRIL AKO JASNOVIDEC

0
239
Miroslav Lajčák (Foto: Ministerstvo zahraničných vecí Poľskej republiky)

“Žiadne rakety nebudú namierené na Poprad” vyhlásil dnes na zasadaní Zahraničného výboru NR SR a Výboru NR SR pre európske záležitosti minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

Snažil sa tak upokojovať situáciu v súvislosti s nedávnou ponukou prezidenta SR Andreja Kisku, ktorý na  summite NATO  vo Walese ponúkol pre NATO v rámci “solidarity” sklady neďaleko Popradu.

Minister dokonca pri obhajovaní tohto kroku použil aj argument, že takýmto krokom by sa zachránilo 20 pracovných miest, keďže súčasným zamestnancom skladu hrozí prepustenie.

Zdroj, na základe ktorého si minister dovolil vysloviť tvrdenie o raketách neprezradil, nakoľko iba prizvukoval, že hoci občania rozprávajú o základni, v skutočnosti by malo ísť “iba” o sklad.

Faktom však zostáva, že sklady munície a vojenskej techniky, resp. takzvané logistické centrá patria medzi vojenské objekty, ktoré sú v prípade vypuknutia vojnového konfliktu medzi prvými cieľmi.

JUDr. Miroslav Lajčák (*20. marec 1963, Poprad) je slovenský diplomat rusínskeho pôvodu. Vyštudoval medzinárodné vzťahy a diplomaciu na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov.  Pred novembrom 1989 bol členom KSČ.  Medzi rokmi 1991 a 1993 pracoval na veľvyslanectve v Moskve.

Zdroj foto: Ministerstvo zahraničných vecí Poľskej republiky

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments