MORSKÉ VČELY POLOŽILI ZÁKLADNÝ KAMEŇ NÁMORNÉHO OPERAČNÉHO STREDISKA NA UKRAJINE

0
358
Logo 1. Námorného mobilného stavebného práporu (Zdroj: facebook.com)

Morské včely [pozn. Seabees – je jednotka amerického námorníctva] usporiadali 25. júla ceremoniál položenia základného kameňa pre námorné operačného stredisko na námornej základni v Očakove na Ukrajine.

Morské včely, pridelené k 1. Námornému mobilnému stavebnému práporu (NMCB 1), boli v Očakove od apríla aby uzatvorili zmluvy, získali stavebné povolenia a plnili ďalšie logistické nevyhnutnosti potrebné na dlhodobé udržanie projektu námorného operačného strediska.

Námorné operačné stredisko je jedným z troch projektov, ktoré v súčasnosti plánujú Morské včely v Očakove realizovať a bude slúžiť ako hlavný plánovací a prevádzkový uzol počas budúcich vojenských cvičení, ktoré usporiada Ukrajina.

„Začiatok stavebných prác na Ukrajine je pre NMCB 1 významným úspechom,“ povedal veliaci dôstojník na Ukrajine – poručík Jason McGee. „Naša schopnosť maximalizovať Iniciatívu na opätovné uistenie Európy [pozn. European Reassurance Initiative – je program na posilnenie vojenskej prítomnosti USA v Európe] má strategický význam a nakoniec zlepší obranyschopnosť a infraštruktúru hostiteľskej krajiny, posilní vzťahy a zlepší schopnosť bilaterálnych výcvikov.“

Námorné operačné strediská sú na operačnej úrovni veliteľstvo bojovej činnosti a riadiace organizácie určené na poskytovanie flexibilných námorných spôsobilostí v celom rozsahu vojenských operácií. Námorné operačné strediská podporujú riadenie flotily a plnenie prevádzkových povinností tým, že veliteľom poskytujú flexibilný, na mieru šitý a prispôsobiteľný personál a procesné postupy, aby mohli prijímať kritické rozhodnutia a posilňovať námorné kapacity.

Ďalšie budúce projekty Morských včiel v Očakove zahŕňajú zariadenie na údržbu lodí a vstupné kontrolné body s obvodovým oplotením.

„Tieto projekty čakajú už dlhé roky a vidieť, ako sa uskutočňujú je pre Morské včely veľkým úspechom a kto už lepšie razí cestu ako „prvý a najlepší“, povedal McGee.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre