MUŽ, KTORÝ SADIL STROMY

0
384

Ind Jadav Payeng premenil v priebehu 30 rokov vyprahnutú piesčinu na rieke Brahmaputra na les plný života. Prvý strom zasadil v roku 1979 a počas nasledujúcich 30 rokov sa mu podarilo vysadiť viac než 500 hektárový les.

Payeng najskôr začal vysádzať menej náročné bambusy, neskôr aj ďalšie druhy stromov. Doviezol aj červené mravce, ktoré pomohli zmeniť kvalitu pôdy. Pustatina sa postupne začala meniť na oázu s prekvitajúcou flórou aj faunou.

Do lesa postupne zavítalo množstvo vtákov, ale aj jelene, nosorožce, tigre či slony. Medzičasom začal vysádzať ďalší les…

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na