NA PALUBE ISS JE PO PRVÝ KRÁT OD ROKU 2013 DEVÄŤČLENNÁ MEDZINÁRODNÁ POSÁDKA

0
138

Kozmická loď Sojuz TMA-18M s trojicou kozmonautov na palube sa dnes po dvojdňovom lete úspešne spojila s Medzinárodnou vesmírnou stanicou.

Ruskí kozmonaut Sergej Volkov, kazašský kozmonaut Aidyn Aimbetov a historicky prvý dánsky kozmonaut Andreas Mogensen tak rozšírili posádku Medzinárodnej vesmírnej stanice na 9 osôb. Deväť ľudí bolo na palube obitálnej stanice naposledy v roku 2013.

Aktuálne sa na palube stanice nachádzajú 4 Rusi, 2 Američania, Japonec, Dán a Kazachstanec.

Posádka bude v priestoroch tohto orbitálneho laboratória uskutočňovať niekoľko stoviek experimentov z oblasti biológie, biotechnológie či fyzikálnych vied. [sociallocker id=2937][/sociallocker]

Prílet aktuálnej posádky umožňuje ruskej vesmírnej agentúre Roskosmos výmenu člena posádky a kozmickej lode Sojuz.

Sergej Volkov zostane na stanici najbližších šesť mesiacov a na Zem sa bude vracať v marci 2016 spolu s účastníkmi jednoročnej misie Scottom Kellym a Michailom Kornijenkom na palube kozmickej lode Sojuz TMA-18M.

Gennadij Padalka, ktorý odštartoval svoju misiu spolu s Kellym a Kornijenkom na palube kozmickej lode Sojuz TMA-16M v marci sa v tejto kozmickej lodi vráti na Zem 11. septembra spolu s Andreasom Mogensenom a Aidynom Aimbetovom.

Scott Kelly, Kjell Lindgren, Kimija Jui a Oleg Kononenko zostanú na palube stanice až do konca decembra. Každý Soyuz zostáva na obežnej dráhe po dobu približne šiestich mesiacov.

Prílet kozmickej lode Sojuz TMA-18M na ISS

Avatar
Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať. Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments