NA PREJAZD AMERICKÉHO KONVOJA SA CHYSTAJÚ JEHO PRIAZNIVCI AJ ODPORCOVIA

0
502
Zdroj foto: facebook.com

V priebehu septembra by sa mala cez územie SR presúvať americká vojenská technika smerujúca na cvičenie do Maďarska. O detailoch presunu v súčasnosti rokuje slovenské ministerstvo obrany s americkou stranou.

Zverejnenie tejto informácie spôsobilo rozporuplné reakcie a vyvíjanie aktivít ako priaznivcov, tak aj odporcov plánovaného vojenského konvoja.

Jeho priaznivci sa začali združovať na sociálnej sieti facebook napr. na udalosti nazvanej “Hi Friends! Welcome to Slovakia!

“Príďte a podporte prejazd konvoja americkej armády v Bratislave. Miesto aj čas budú upresnené. Zdieľajte, pozývajte!” uvádza sa v popise spomínanej udalosti.

Na udalosť bolo doteraz pozvaných viac než 3300 ľudí a 618 ľudí svoju účasť na vítaní konvoja na sociálnej sieti už potvrdilo.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Odporcovia konvoja sa začali združovať na sociálnej sieti facebook napr. na udalosti nazvanej “Blokáda amerického konvoja.”

V popise tejto udalosti sa zasa uvádza: “Americké vojská nie sú na Slovensku vítané! Po spresnení dátumu a trasy pripravíme organizovanú blokádu konvoja americkej armády!”

Na udalosť bolo doteraz pozvaných viac než 10 tisíc ľudí a 948 ľudí svoju účasť na blokovaní konvoja už potvrdilo.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments