NA SAUDSKOARABSKEJ AMBASÁDE V BERLÍNE SA V NOCI ROZSVIETILA VLAJKA DAEŠU

0
666
autor: Martin Peterdamm, zdroj: facebook

Ambasádu Saudskej Arábie v Berlíne osvietila v noci vlajka teroristickej organizácie a nápis “Banka Daešu”. Prsty v tom majú nemeckí aktivisti nevládnej organizácie, ktorí sa týmto snažili upozorniť na úlohu Saudskej Arábie v podpore terorizmu.

Nemecká nevládna organizácia PixelHELPER chcela rovnako upozorniť na porušovanie ľudských práv, kruté tresty a prenasledovanie politických a náboženských oponentov v tejto arabskej krajine. Jeden z nápisov na ambasáde pripomínal 10-ročný trest a tisíc rán bičom udelený Raif Badawiovi za “urážku islamu” formou blogu. PixelHELPER sa ku svojej akcii vyjadrila:

“Saudská Arábia zostáva jedným z najväčších finančných stúpencov Al-Káidy, Talibanu a ďalších teroristických skupín, podľa slov bývalej americkej ministerky zahraničia Hillary Clintonovej z roku 2009. 15 z 19 útočníkov z 11. septembra 2001 bolo zo Saudskej Arábie. Medzitým sa z rôznych vládnych agentúr odhaduje, že 3000 až 4000 mladých Saudov sa pripojilo v Sýrii k svätej vojne, z ktorých väčšina pôsobí v radoch čiernych kománd Islamského štátu.

Spojeným štátom a Európskej únii je už dlhú dobu známe, že korunovaní predstavitelia Kuvajtu, Kataru, Spojených arabských emirátoch a Saudskej Arábie zostávajú slepí, keď ich bohatí občania, Saláfistické nadácie a mešity financujú sunnitskú svätú vojnu, takže môžu bojovať proti Assadovi v Sýrii a Nuri al-Malikimu v Iraku.

Tieto dva arabské režimy sú už dlhodobo odporcami sunnitských emirov a kráľov v Perzskom zálive, pretože v nich dominujú šiíti a udržiavajú úzke styky s úhlavným nepriateľom – Iránom.”

Organizácia PixelHELPER má už za sebou niekoľko podobných akcií, nedávno napríklad naprojektovala na ambasádu Turecka karikatúru Erdogana pripomínajúcu Hitlera, čím sa snažili upozorniť na totalitné praktiky tureckého prezidenta, ktoré pripomínajú vývoj Nemecka v 30-tych rokov.

 

ZDROJfacebook.com
MATEJKO
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments