NA UKRAJINE SA PRIPRAVUJE PLNÁ MOBILIZÁCIA

0
532
Ilustračné foto: rnbo.gov.ua

Nový tajomník Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) Ukrajiny Oleksandr Turčynov  uviedol, že je potrebné zabezpečiť plnú mobilizáciu všetkých dostupných zdrojov v krajine v dôsledku zvyšujúcej sa agresie Ruska.

“Výzvy, ktorým dnes čelí naša krajina sú vážne a nebezpečné. Prímerie, ktoré je neustále porušované ruskými teroristickými skupinami, sa môže v každom okamihu premeniť na novú, brutálnu konfrontáciu. Rusko môže rozpútať totálnu kontinentálnu vojnu. A môže sa to stať v krátkom čase” povedal Turčynov.

Ukrajina podľa neho nemá inú možnosť, než byť na to pripravená. “Našou úlohou je zabezpečiť predovšetkým plnú mobilizáciu všetkých dostupných zdrojov v krajine s cieľom vybudovať silný obranný komplex, aby sme boli pripravený odraziť agresora, a aby sme boli pripravení plne oslobodiť naše územie” uviedol tajomník RNBO.

V tejto súvislosti je podľa neho potrebné vytvoriť silnú armádu a 100.000 rezervu ozbrojených síl, pričom sa očakáva, že v prípade vojnových podmienok  bude rezerva schopná okamžite  posilniť rady vojenských jednotiek pri obrane krajiny.

“Aj napriek ekonomickým problémom, musíme vytvoriť jednu z najsilnejších armád v Európe. Nemáme inú možnosť” uviedol Turčynov a ako neskôr dodal “naša vojna skončí iba v prípade, keď bude oslobodené celé územie Ukrajiny, vrátane autonómnej republiky Krym”.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments