NADÁCIA OTVORENEJ SPOLOČNOSTI POZÝVA NA FESTIVAL POHODA 2015

1
494
Zdroj foto: facebook.com

Na trenčianskom letisku sa dnes začal najväčší slovenský letný festival Pohoda. Na spomínaný festival pozýva širokú verejnosť aj Nadácia otvorenej spoločnosti.

Nadácia okrem zastrešenia festivalových infopointov prinesie účastníkom festivalu informácie o jej kampani proti hate-speech Povedz mi to do očí, projekte We are open a iniciatíve Životné partnerstvo.

Rovnako pozýva účastníkov aj na svoje dve diskusie, ktoré organizuje v spolupráci s Frontline Club-om vo festivalovom stane týždenníka .týždeň.

Prvá diskusia s názvom Kritizuj, ale nehejtuj s podtitulom Umelci a politici, vzory a anti-vzory sa uskutoční v piatok o 17:00. Dvojica hostí – psychológ Jozef Hašto a rapper Vec – v nej budú diskutovať o kritike a nenávisti.

“Kritika a vlastný názor sú dôležitou súčasťou verejnej diskusie, umenia aj hudobných foriem – napríklad disovanie. Kedy sa však z kritiky stáva urážka a ako ovplyvňujú ostré výroky niektorých politikov vyjadrovanie ľudí? Hejty namierené najmä voči rôznym menšinám porušujú rôzne ľudské práva. Prečo v našej osobnej komunikácii siahame po takejto extrémnej forme vyjadrovania?” Tak znie text v prvej pozvánke.

Druhá diskusia s názvom Anticiganizmus a holokaust s podtitulom Cesta lesom sa uskutoční v sobotu o 10:00 a bude sa niesť pod moderátorskou taktovkou Štefana Hríba. Diskutovať v nej bude sociológ a aktivista Fedor Gál a režisér Robert Kirchhoff.

“Ako súvisia udalosti Rómskeho holokaustu s dnešným vnímaním Rómov? Fedor Gál a Robert Kirchhoff budú diskutovať o postojoch väčšinovej populácie k Rómom. Nielen na Slovensku a v Čechách, ale aj iných krajinách Európy, kde prebieha zber materiálu a natáčanie pripravovaného filmu R. Kirchhoffa Cesta lesom,” informuje pozvánka k druhej diskusii.

A so slovami “V stane .týždňa to bude zaujímavé, aj vďaka nám :)” dáva nadácia na sociálnej sieti do pozronosti aj ďalšie diskusie.

Zdroj foto: facebook.com /embedované/
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
1 Comment
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
mino

j3b3m vasu pohodu vsivavu sfetovanu