NAHÁ MODELKA PROTESTOVALA PRED KATEDRÁLOU V KOLÍNE

0
6273
Protest Milo Moirè pred Kolínskou katedrálou, zdroj: youtube

Švajčiarska modelka, umelkyňa a psychologička Milo Moirè protestovala nahá v nemeckom Kolíne proti obťažovaniu mnohých žien na silvestrovských oslavách.

“Rešpektujte nás, nie sme žiadna korisť, aj keď sme nahé”. Stálo na transparente, ktorý držala 32-ročná Švajčiarka slovensko-španielskeho pôvodu pred katedrálou v Kolíne nad Rýnom, známa šokujúcimi dielami a predstaveniami, pri ktorých využíva svoje telo, čím podľa mnohých stojí medzi umením a pornografiou. Svojim “nahým” protestom v Kolíne chcela zdôrazniť, že je jedno, či už sú ženy nahé alebo oblečené, mal by byť voči nim prejavovaný rovnaký rešpekt.

Len v ružových teniskách strávila nahá modelka 20 minút vo veternom a mrazivom počasí, na mieste, kde bolo podľa policajných údajov napadnutých a sexuálne obťažovaných 120 žien. “Stojím tu za slobodu žien voľne sa pohybovať. Za veci, ktoré sme dosiahli v posledných 50 rokoch – v ženskej emancipácie. Nechcem, aby ľudia šliapali na tieto hodnoty a aby sa ženy, museli prispôsobovať. Ženy musia byť schopné žiť svoje hodnoty slobody, sebaurčenia a sebauvedomenia. To je dôvod, prečo tu dnes stojím.”

“Nemám žiadnu toleranciu pre to, čo sa stalo a ako aj preto, čo sa dialo neskôr. Okamžite som pocítila, ako by som bola sama dotknutá. Toto je moje prvé politické vyhlásenie … Ženy by sa mali správať normálne a nemali by sa nechať zastrašiť. Teraz je úlohou politikov, aby podnikli kroky na to, aby sa to nikdy neopakovalo. “[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Podobné útoky ako v Kolíne boli hlásené aj v okolitých mestách Düsseldorf, Hamburg, Frankfurt a Stuttgart, no aj mimo Nemecka, v Rakúsku, Švajčiarsku, Švédsku či Fínsku. Zatiaľ 31 podozrivých, vrátane 18 žiadateľov o azyl, je predmetom vyšetrovania, vrátane sexuálneho obťažovania, napadnutia a krádeže v Kolíne nad Rýnom. Až 1000 mužov “severoafrického alebo arabského výzoru” počas silvestrovskej noci obťažovalo ženy, okrádalo a útočilo na okoloidúcich i na zasahujúce policajné hliadky. Udalosti zo silvestrovskej noci vyvolali v Nemecku ďalšie protesty a proti-imigračné nálady, veliteľ kolínskej polície prišiel o miesto.

ZDROJbreitbart.com
Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (ako turistika, cestovanie, fotografovanie, remeslá, tvorba webov a podpora rôznych projektov) aj spracúvaniu článkov a videí o ekológii a geopolitike, s dôrazom na vojenské intervencie (priame či zástupné) západného sveta, ku ktorému sa hlásime a ktorého hodnoty máme spoluvytvárať. Na jednej strane vnímame značnú dávku neobjektívnosti a s tým spojenú absenciu či dezinterpretáciu informácií v rámci slovenských médií hlavného prúdu, na druhej strane sa neubránime záplave množstva správ tzv. alternatívy, ktoré sú často a právom označované za konšpirácie a hoaxy (teda neoverené či neoveriteľné fakty). Verím však, že nezávislé spravodajstvo môže byť aj vecné a kvalitné, a môže dotvárať objektívny obrázok reality dneška. Záleží to však na nás spoločne - na autoroch i čitateľoch /divákoch /poslucháčoch.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na