NEPRÍJEMNÁ PRAVDA (AN INCONVENIENT TRUTH, 2006)

  0
  296

  Dokument režiséra Davise Guggenheima, v ktorom zobrazuje zanietený súboj jedného muža s predsudkami a klamstvami obklopujúcimi fenomén globálneho otepľovania. Týmto mužom je bývalý americký viceprezident a neúspešný kandidát na prezidenta v roku 2000 Al Gore, ktorý sa pokúša ukázať ľuďom nepríjemnú pravdu, ktorej všetci spoločne čelíme. Tou je prichádzajúca zmena klímy, ktorá bude mať pre svet nedohľadné následky a v prípade ak okamžite nepristúpime k radikálnym zmenám nášho spôsobu života, tak bude pre ľudstvo likvidačná. Silný snímok, ktorý naplno odhaľuje zbabelú tvár politiky vyspelých krajín a morálne zlyhanie človeka, ktorý nesie zodpovednosť za osud celej planéty.  csfdimdb

  MATEJKO
  Geopolitike a predovšetkým západným vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ a nadšený turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.

  DISKUSIA K ČLÁNKU

  UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

  avatar
    Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
  Upozorniť ma na