NESTLÉ CEO – ĽUDIA NEMAJÚ PRÁVO NA VODU

0
350

Peter Brabeck-Letmathe, bývalý predseda a výkonný riaditeľ Nestlé sa dožadoval privatizácie vody, a tým tak ignorovať naše ľudské práva.

Predsa jednej z najväčších spoločností produkujúcich potraviny na svete verí, že odpoveď na svetové problémy s vodou tkvie v jej privatizácii.

Výkonný riaditeľ tejto megakorporácie je presvedčený, že ľudia by nemali mať právo na prístup k vode, ale platiť za ňu.

Podľa jeho tvrdenia, “voda nie je verejným vlastníctvom” a Nestlé by malo kontrolovať svetové zásoby vody, aby ju mohli ľuďom predávať.

Takéto názory by nemali byť pre nás prekvapením, keďže, podľa správy Global Research, Nestlé-Group je zodpovedná za pokútny predaj nekvalitných potravín v povodí Amazonky, zaplatila nemalé peniaze za to, aby GMO produkty neboli označené ako GMO, je známa za poškodzovanie zdravia a porušovanie etických predpisov výrobou potravín pre dojčatá a najala si aj armádu kyberhackerov, aby dohliadali na kritiku a negatívne príspevky týkajúce sa spoločnosti Nestlé, a akoby toho nebolo málo, aby kontrolovali aj diskusie na sociálnych sieťach.

Takže, takejto spoločnosti máme zdôveriť starostlivosť o našu vodu, napriek tomu, že existuje rad dôkazov o tom, že Nestlé stáča a fľaškuje spoločné zdroje a vytvára tak zámerne nedostatok:

Veľké nadnárodné nápojové spoločnosti majú privilégia na vodu (ale aj daňové úľavy), ktoré bežní ľudia nemajú, pretože vytvárajú pracovné miesta, čo je zjavne dôležitejšie pre miestne samosprávy ako práva na vodu pre platičov daní. Tieto spoločnosti, akými sú Coca-Cola či Nestlé (ktoré stáčali do fliaš podzemné zásoby vody z Michiganského jazera a nazvú to potom Poland Spring [značka balenej vody]) odčerpávali milióny galónov vody, zatiaľ čo verejnosť trpela nedostatkom vody.

Napriek tomu, predseda Peter Brabeck-Letmathe má pocit, že prístu k vode nie je verejným ani ľudským právom. Ale ak je v konečnom dôsledku privatizácia odpoveďou, je Nestlé naozaj tou spoločnosťou, ktorej by sme mali zveriť našu dôveru?

Podľa Bhati Dilwana, bývalého dedinského výboru, v malej pakistanskej komunite, odpoveď  znie ‘nie’. Tvrdia, že ich deti chorejú kvôli špinavej vode. A kto za to nesie zodpovednosť? Nikto iný ako Nestlé, ktoré stáča a potom aj predáva vodu, ktorá sa nachádza hlboko pod zemou, a takýmto spôsobom miestnych pripravuje o nezávadnú pitnú vodu. A ešte čo sa týka tej veľmi špinavej vody, hladina vody klesla z 30 na 120 metrov. Ak by mala miestna komunita zdravú a čerstvú vodu, zničilo by to Nestlé jej lukratívny biznis s balenými fľašami pod značkou Pure Life.

[Peter Brabeck-Letmathe] uzatvára svoje stanovisko klipom, v ktorom pripisuje spasiteľskú rolu spoločnosti Nestlé-Group v ochrane zdravia celosvetovej populácie. Zdá sa, žeby sme mu za to mali byť nesmierne vďační. Čo si o tom myslíte?

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments