NEŠŤASTNÝ TÝŽDEŇ SÚKROMNÉHO VESMÍRNEHO PROGRAMU

0
110

Vesmírna loď SpaceShipTwo spoločnosti Virgin Galactic, ktorej majiteľom je britský miliardár Richard Branson v piatok počas testovacieho letu vybuchla. Jeden z pilotov pri nehode zahynul, druhého previezli do nemocnice.

Na rozdiel od testovacieho letu zo začiatku tohto roka, vesmírna loď explodovala krátko po tom, ako sa oddelila od materského lietadla, ktoré ju vynieslo do vzduchu.

Ďalšie nešťastie súkromného vesmírneho programu sa odohralo začiatkom tohto týždňa, kedy krátko po svojom štarte vybuchla bezpilotná raketa Antares 130, ktorá smerovala k Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS.

Raketa mala do vesmíru vyniesť bezpilotnú nákladnú loď Cygnus, spolu s viac ako dvomi tonami vybavenia a zásob. Celková hodnota rakety a lode bola okolo 200 miliónov dolárov.

 

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na