“NEVOLÍM SVOJOU VAGÍNOU.” NIEKOĽKO NÁZOROV K VOĽBE HILLARY CLINTONOVEJ ZA PREZIDENTKU.

0
702
Hillary Clinton, foto: Gage Skidmore, zdroj: flickr.com

Dnes sa rozhodne, kto bude ďalším prezidentom Spojených štátov. Donald Trump, republikánsky kandidát a obchodný magnát, Hillary Clintonová, demokratická kandidátka a dlhoročná politička, Jill Stein, kandidátka zelených a lekárka, a nakoniec takmer neznámy podnikateľ Gary Johnson, kandidát libertariánskej strany.

Pre mnoho ľudí je určite najzaujímavejšou a zároveň najpodivnejšou osobnosťou volieb extravagantný miliardár Donald Trump, ktorému venovali médiá nemalú pozornosť a verejnosť mala možnosť dozvedieť sa z jeho života množstvo pikošiek. Nemenej zaujímavou postavou je však aj dlhoročná politička, manželka bývalého prezidenta, Hillary Clintonová, ktorá sa zviditeľnila hlavne kvôli emailovej korešpondencii, ktorá unikla vďaka hackerom a Wikileaks na verejnosť a aj kvôli manipulácii primáriek v demokratickej strane, ktorá uprednostňovala práve Clintonovú pred spolukandidátom Bernie Sadersom, a to napriek reálnym voličským preferenciám.

Hillary Clintonová sa zdá omnoho extravagantnejšia, než to na prvý pohľad môže vyzerať. Jej extravagancia však spočíva v niečom inom, ako je tomu v prípade jej republikánskeho protikandidáta s podivným účesom a ešte podivnejšou rétorikou. Clintová napriek mnohým pozitívnym stanoviskám a moderným názorom, ktoré jej sľubujú veľkú podporu známych politikov, osobností, médií a nakoniec aj verejnosti, má aj ďalšie zaujímavé stránky. Veľkú podporu a obľubu má napríklad aj u veľkých bánk a v celom Wall Street, jej kandidatúru podporovali najväčšie zbrojárenské korporácie a ropné, ale aj veľké farmaceutické spoločnosti, je známa svojimi pevnými stykmi so Saudskou Arábiou, Katarom, ale aj Izraelom. Naopak, nekompromisné kroky sľubovala voči Iránu, ale aj Sýrii či Rusku. Podporovala vojenské intervencie USA na Blízkom Východe a v Afrike, neslávne sa zviditeľnila aj tragédiou v Bengázi, za ktorú bola osobne zodpovedná ako ministerka zahraničných vecí. Veľkú radosť z nej nemajú ani environmentalisti a antiglobalisti, je zástankyňou tzv. frackovania a dolovania bridlicovej ropy, podporovateľkou dohôd voľného obchodu, napríklad TTIP. Kontroverzné väzby s rôznymi svetovými politikmi, obchodníkmi, korporáciami a lobistami sa dajú vystopovať aj cez nadáciu, ktorú založila so svojim manželom.

Tu je niekoľko názorov na jej osobu ako prezidentskú kandidátku, ktorá sa najčastejšie vníma ako “menšie zlo” v súvislosti v kontroverzným Trumpom:

Clintonová verejne obhajuje práva žien, to však podľa herečky Susan Sarandon neznamená, že by ju mali automaticky voliť, pretože zároveň predstavuje nebezpečie

 

Clintonová je podľa sýrskej blogerky tou najhoršou voľbou pre jej krajinu

 

Prezidentská kandidátka Jill Stein o tom ako Clintonová podporuje napätie vo svete

https://www.youtube.com/watch?v=O8z6n0Lz_dI

 

Clintonová a ISIL sú podľa uniknutej korešpondencie platení Saudami

 

Trump a Clintonová sú, čo sa týka hrozieb, jedno a to isté

 

Clintonová je viac militantná než Obama

 

Odkiaľ a kam v skutočnosti putujú peniaze z Clintonovej nadácie

 

Trochu odľahčeného vhľadu na prezidentskú kandidatúru …

Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (ako turistika, cestovanie, fotografovanie, remeslá, tvorba webov a podpora rôznych projektov) aj spracúvaniu článkov a videí o ekológii a geopolitike, s dôrazom na vojenské intervencie (priame či zástupné) západného sveta, ku ktorému sa hlásime a ktorého hodnoty máme spoluvytvárať. Na jednej strane vnímame značnú dávku neobjektívnosti a s tým spojenú absenciu či dezinterpretáciu informácií v rámci slovenských médií hlavného prúdu, na druhej strane sa neubránime záplave množstva správ tzv. alternatívy, ktoré sú často a právom označované za konšpirácie a hoaxy (teda neoverené či neoveriteľné fakty). Verím však, že nezávislé spravodajstvo môže byť aj vecné a kvalitné, a môže dotvárať objektívny obrázok reality dneška. Záleží to však na nás spoločne - na autoroch i čitateľoch /divákoch /poslucháčoch.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na