„NEVOLÍM SVOJOU VAGÍNOU.“ NIEKOĽKO NÁZOROV K VOĽBE HILLARY CLINTONOVEJ ZA PREZIDENTKU.

0
758

Dnes sa rozhodne, kto bude ďalším prezidentom Spojených štátov. Donald Trump, republikánsky kandidát a obchodný magnát, Hillary Clintonová, demokratická kandidátka a dlhoročná politička, Jill Stein, kandidátka zelených a lekárka, a nakoniec takmer neznámy podnikateľ Gary Johnson, kandidát libertariánskej strany.

Pre mnoho ľudí je určite najzaujímavejšou a zároveň najpodivnejšou osobnosťou volieb extravagantný miliardár Donald Trump, ktorému venovali médiá nemalú pozornosť a verejnosť mala možnosť dozvedieť sa z jeho života množstvo pikošiek. Nemenej zaujímavou postavou je však aj dlhoročná politička, manželka bývalého prezidenta, Hillary Clintonová, ktorá sa zviditeľnila hlavne kvôli emailovej korešpondencii, ktorá unikla vďaka hackerom a Wikileaks na verejnosť a aj kvôli manipulácii primáriek v demokratickej strane, ktorá uprednostňovala práve Clintonovú pred spolukandidátom Bernie Sadersom, a to napriek reálnym voličským preferenciám.

Hillary Clintonová sa zdá omnoho extravagantnejšia, než to na prvý pohľad môže vyzerať. Jej extravagancia však spočíva v niečom inom, ako je tomu v prípade jej republikánskeho protikandidáta s podivným účesom a ešte podivnejšou rétorikou. Clintová napriek mnohým pozitívnym stanoviskám a moderným názorom, ktoré jej sľubujú veľkú podporu známych politikov, osobností, médií a nakoniec aj verejnosti, má aj ďalšie zaujímavé stránky. Veľkú podporu a obľubu má napríklad aj u veľkých bánk a v celom Wall Street, jej kandidatúru podporovali najväčšie zbrojárenské korporácie a ropné, ale aj veľké farmaceutické spoločnosti, je známa svojimi pevnými stykmi so Saudskou Arábiou, Katarom, ale aj Izraelom. Naopak, nekompromisné kroky sľubovala voči Iránu, ale aj Sýrii či Rusku. Podporovala vojenské intervencie USA na Blízkom Východe a v Afrike, neslávne sa zviditeľnila aj tragédiou v Bengázi, za ktorú bola osobne zodpovedná ako ministerka zahraničných vecí. Veľkú radosť z nej nemajú ani environmentalisti a antiglobalisti, je zástankyňou tzv. frackovania a dolovania bridlicovej ropy, podporovateľkou dohôd voľného obchodu, napríklad TTIP. Kontroverzné väzby s rôznymi svetovými politikmi, obchodníkmi, korporáciami a lobistami sa dajú vystopovať aj cez nadáciu, ktorú založila so svojim manželom.

Tu je niekoľko názorov na jej osobu ako prezidentskú kandidátku, ktorá sa najčastejšie vníma ako „menšie zlo“ v súvislosti v kontroverzným Trumpom:

Clintonová verejne obhajuje práva žien, to však podľa herečky Susan Sarandon neznamená, že by ju mali automaticky voliť, pretože zároveň predstavuje nebezpečie

 

Clintonová je podľa sýrskej blogerky tou najhoršou voľbou pre jej krajinu

 

Prezidentská kandidátka Jill Stein o tom ako Clintonová podporuje napätie vo svete

https://www.youtube.com/watch?v=O8z6n0Lz_dI

 

Clintonová a ISIL sú podľa uniknutej korešpondencie platení Saudami

 

Trump a Clintonová sú, čo sa týka hrozieb, jedno a to isté

 

Clintonová je viac militantná než Obama

 

Odkiaľ a kam v skutočnosti putujú peniaze z Clintonovej nadácie

 

Trochu odľahčeného vhľadu na prezidentskú kandidatúru …

Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre