NOVÁ GENERÁCIA ROBOTOV ATLAS

0
322

Americká spoločnosť Boston Dynamics, ktorú koncom roka 2013 odkúpila spoločnosť Google predstavila novú generáciu humanoidného robota Atlas.

Nová verzia robota Atlas je navrhnutá pre prevádzku v exteriéroch, ale i vo vnútri budov. Je špecializovaná na mobilnú manipuláciu.

Robot je poháňaný elektricky a rovnováhu drží za pomoci senzorov, ktoré sú umiestnené v jeho tele a nohách. [sociallocker id=5464][/sociallocker]

Na posudzovanie terénu, vyhýbanie sa prekážkam, pomoc pri navigácii a manipuláciu s objektami používa LIDAR a stereo senzory, ktoré sú umiestnené v jeho hlave.

Táto verzia robota Atlas je asi vysoká približne 175 cm (je približne o hlavu menší než DRC Atlas) a váži približne 81,6 kg.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na