NOVÁ GRÉCKA VLÁDA PREDÁVA VLÁDNE LIMUZÍNY

0
494

Ako informujú viaceré grécke médiá, nová grécka vláda, ktorú zostavila ľavicová strana Syriza, rozpredá vládny vozový park. Podľa vyjadrení Georgiosa Katrougalosa z ministerstva pre reformu štátnej správy “ministri štátne vozidlá nepotrebujú”.

Medzi predávanými vozidlami sa nachádza aj na zákazku vyrobené opancierované BMW vybavené zariadením na satelitnú komunikáciu, ktorého hodnota sa pohybuje na úrovni 750 000 eur. Toto vozidlo v predchádzajúcej vláde využíval  minister financií Evangelos Venizelos.

Noví grécki vládni činitelia by sa mali do práce presúvať vlastnými motorovými prostriedkami, prípadne využívaním mestskej hromadnej dopravy, alebo taxislužieb. Grécky premiér Alexis Tsipras jazdí na svojom súkromnom čiernom Audi A4, minister financií Janis Varufakis zasa na motorke.

Strana Syriza už pred voľbami hlásala, že jej činitelia sa nebudú vyvyšovať nad bežných občanov a v tejto súvislosti obletela médiá aj informácia o skromnosti ministrov, pri cestovaní na dlhšie vzdialenosti.

Na Twitteri se totiž objavila fotografia, na kterej nový minister financií Janis Varufakis poskytuje rozhovor v lietadle. Cestoval pritom v ekonomickej triede.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments