NOVINÁRI SVOJIMI KLAMSTVAMI O ALEPPE V SKUTOČNOSTI SPÔSOBUJÚ SMRŤ – FRANCÚZSKY AKTIVISTA Z ALEPPA

0
2220
Civilisti v Starom Aleppe, zdroj: facebook Pierre Le Corf

Pierre Le Corf, mladý francúzsky dobrovoľník, aktivista, zakladateľ sociálneho programu We are Superheroes a v neposlednej rade spravodajca z Aleppa sa už 9 mesiacov nachádza na hranici medzi vládou kontrolovanou západnou časťou mesta a východom, ktorý dlhodobo kontrolovali teroristi a rebeli. Bol svedkom takmer každodenných raketových a mínometných teroristických útokov, či útokov obľúbenými plynovými kanistrami naplnenými sklom, kovom alebo klincami, ktoré ničia nielen budovy, ale zabíjajú hlavne civilistov v západnom Aleppe, tých civilistov, o ktorých príbehoch médiá zaryto mlčia. Jeho pravidelné príspevky, fotografický materiál, články a videá (väčšina vo francúzštine) priamo z terénu, objasňujú príbeh Aleppa a jeho obyvateľov z druhej strany. Tu je voľný preklad jeho posledného videa z 13.12.2016:

Mnoho médií v západných krajinách v skutočnosti klame. A nielen klame, ale skutočne zabíja tunajších ľudí udržiavaním tejto vojny a ignoráciou správ o zabíjaní tunajších ľudí teroristami. Čo žijem v Aleppe, vidím len čierne zástavy, vidím deti a rodiny vybuchovať kvôli teroristickým útokom. Obyvatelia západného Aleppa sa cítia ako duchovia, majú pocit, že sa o nich nikto vo svete nezaujíma, napriek tomu, že tu denne umierajú ľudia kvôli útokom z východu. Deti, mladí, rodiny nevedia, či v tomto svete na nich vôbec záleží, pretože nikto o nich nehovorí. Hovorí sa len o druhej strane, kde žije iba “demokratické” a “oslobodené” obyvateľstvo od zlej vlády, ale to nie je skutočná realita. Realitou je, že ľudia umierajú denne kvôli teroristickému ostreľovania a umierajú výhradne civilisti, pretože priamo v meste sa armáda radšej nenachádza, tá bojuje v prednej línii. A čím sa situácia zlepšuje (Aleppo sa oslobodzuje), tým sa útoky na civilistov (od teroristov, nie rebelov na východe) stupňujú a nikoho to nezaujíma. Realitou je, že každý sa zameriava na politické a ekonomické záujmy východnej časti, každý hovorí len o bombardovaní ktoré tam je, ale nikto nerozumie prečo. Útoky a bombardovanie toho územia je hrozné, umierajú tam ľudia, je to realita, no čo chceme od ľudí v západnej časti? Aby len tak umierali? Zavreli ústa a jednoducho umreli, lebo niekto tam vonku sa tak rozhodol? Tisíce ľudí sem utekajú z východu a mnohí sú (teroristami) zastrelení, keď sa snažia dosiahnuť koridory. Preto sa väčšina ľudí snaží dostať preč z koridorov, nemajú iné východisko. Nemajú čo jesť a jedlo si nemôžu dovoliť, pretože jeho cenu regulujú teroristi. Teraz sem utekajú a sú slobodní, predtým aby sa odtiaľ dostali, museli zaplatiť alebo niečo predať, napríklad svoje telo. Ľudia zvonka túto celú vojnu chápu dlhodobo nesprávne. Ľudia trpia a umierajú kvôli ilegálnemu embargu (uvaleného západnými krajinami), kvôli nedostatku tovaru a práve týmto páchajú zahraničné vlády zločin proti ľudskosti. Možno tunajší ľudia majú umrieť  a nemajú sa brániť, možno si myslíte, že máme umrieť, pretože o tunajších ľuďoch neviete a nevenujete im pozornosť, ale faktom je, že väčšina ľudí žije tu, v západnom Aleppe. Pred vojnou tu žilo 1,2 milióna ľudí a tí tu umierajú kvôli útokom každý deň. Títo ľudia nikoho nezaujímajú, cítia sa ako duchovia. Teraz keď sa koniec blíži, snáď bude prímerie … Nič nie je čiernobiele, toto je vojna a táto krajina sa snaží brániť. Neviem čo už povedať, pretože médiá vytrvalo klamú. Musíte si uvedomiť, že neviete o tunajšej situácii nič, okrem toho, čo vám povedia médiá. Nežiadam vás, aby ste verili mne, ale teraz, keď sa vojna blíži ku koncu (v Aleppe), ľudia začnú konečne hovoriť a budete počuť o utrpení spôsobenom tými klamstvami. Môžem len dúfam, že otvoríte svoje oči a uši voči skutočnej situácii, ktorá tu vládne a aspoň trochu zapojíte kritický postoj voči doterajším masívnym klamstvám.

 

Facebook Pierre Le Corf

Twitter Pierre Le Corf

MATEJKO
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments