NOVÝ ROBOT SPOLOČNOSTI BOSTON DYNAMICS SA POHYBUJE NA KOLESÁCH

2
338

Spoločnosť Boston Dynamics predstavila nového robota, ktorého nazvala Handle. Pre zlepšenie účinnosti jeho pohybu skombinovala nohy s kolesami.

Handle je vysoký 198 cm (6,5 stopy), dokáže sa pohybovať rýchlosťou 14 km/h (9 mph) a vo zvislom smere dokáže vysokčiť do výšky 1,2 metra (4 stôp).

Robot na prevádzku svojich elektrických a hydraulických pohonov využíva elektrickú energiu, pričom jeho dosah na jedno nabitie akumulátora je približne 24 km (15 míľ).

V jeho konštrukcii je zapracovaných množstvo rovnakých princípov dynamiky, rovnováhy a mobilnej manipulácie, ktoré spoločnosť Boston Dynamics používa aj pri vývoji štvornohých robotov.

Tento robot je však vďaka menšiemu počtu ovládaných kĺbov podstatne menej zložitý.

Štvornohý robot SpotMini, ktorého spoločnosť Boston Dynamics predstavila v lete 2016.

Dobro je to, čo treba v dnešnej dobe podporovať. Vidím aj to, čo iní vidieť nechcú.

2
DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
2 Diskusné vlákna
0 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
2 Autori komentárov
Mikevaldo Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Mike
Nezareg.
Mike

nic sa neboj. toto nieje len zaciatok. maju ovela lepsie stroje kore nahradia ludi velmi coskoro a kazdy bude na socialnej podpore pretoze nebude praca :)

valdo
Nezareg.
valdo

Koniec toho druhého videa so štvornohým robotom pôsobí veľmi strašidelne…