OBEŤAMI ÚTOKOV V ISTANBULE MÔŽE BYŤ AŽ DEVÄŤ NEMCOV

0
145

Najmenej deväť nemeckých občanov bolo zabitých, podľa správ z tureckej vlády, pri dnešnom samovražednom útoku v Istanbule. Oznámil to vládny úradník, ktorý si prial zostať v anonymite, uviedla nemecká tlačová agentúra.

Podľa informácii sa útok odohral na historickom námestí Sultanahmet v Istanbule. Najmenej 10 ľudí bolo zabitých a ďalších 15 zranených, vrátane nemeckých a nórskych občanov. V televíznom prejave turecký prezident Recep Tayyip Erdogan povedal, že útok bol vykonaný samovražedným atentátnikom sýrskeho pôvodu. Turecké úrady sa domnievajú, že za bombový útok je zodpovedný Islamský štát (ISIS).

Sultanahmet (Hippodrone) je obľúbenou turistickou destináciou v Istanbule. To je miesto ikonických stavieb – Modrá mešita aj Hagia Sophia.

https://www.youtube.com/watch?v=ZhOF8YguScU

 

https://www.youtube.com/watch?v=FIAvaBgaxjA

ZDROJfocus.de
MATEJKO
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments