Nie som vedec, ale v prírode som prežil celý život a v dokumentoch, ktoré nájdete na stránke www.povodne.sk ukazujem, ako prírode ubližujeme a zároveň navrhujem fungujúce riešenia, pomocou ktorých zadržíme na pevninách obrovské množstvo vody a tak:
 zastavíme ich prehrievanie slnečnou energiou,
 prestane sa prehrievať zemská atmosféra (namiesto suchého teplého vzduchu bude do atmosféry stúpať vodná para, ktorá odráža slnečné lúče mimo atmosféry a lúče budú iba čiastočne zohrievať pevninu),
 predídeme povodniam,
 oživíme pramene potokov a riek,
 začnú stúpať podzemné vody,
 prestanú nás sužovať suchá a lesné požiare,
 prestanú sa topiť ľadovce a stúpať hladiny morí a oceánov,
 zmiernime klimatickú zmenu.

Tak, ako dokážeme devastovať krajinu okolo seba, tak jej dokážeme aj pomôcť. Musíme za sebou začať ,,upratovať“, napr. približovacie cesty po ťažbe guľatiny, ktoré už aj tak nepoužijeme, lebo voda ich zeroduje na kameň. My si spravíme do lesa nové a nové cesty, ktoré voda opäť zeroduje na kameň. Pôdu, ktorú voda so sebou odnesie, tam nikdy nevrátime. Upratovať by sme mali aj na poľnohospodárskej pôde, pretože aj tú v dôsledku minimalizácie nákladov hutníme. Zhutnená zem nevpustí dažďovú vodu do pôdy. Voda takúto zem eroduje a úrodná pôda je vyplavovaná už desiatky rokov do oceánov. Polia sa stávajú neúrodné a žiadne hnojenie nám pôdu nenahradí. (Štefan Vaľo)

http://www.csfd.cz/film/17136-odvodnovanie-pevnin-klimaticka-zmena/prehled/

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre