Marián Kuffa je farárom v malej slovenskej podtatranskej dedine Žakovce. Na fare sa stará o bezdomovcov, bývalých väzňov, dievčatá a chlapcov z detských domovov, telesne postihnutých a týrané matky s deťmi. Okolo 250 ľudí. Niekto zomrie, niekto sa narodí, niekto odíde….

Príbehy bezdomovcov, alkoholikov, feťákov a ďalších stratených existencií slúžia vo filme okrem svojej vlastnej sily a zaujímavosti tiež ako zrkadlo k počínaniu, životu, viere, náboženskej a osobnej filozofii farára. Film o sile viery a hodnote obete, o tom, ako veľmi sa človek dokáže obetovať pre druhých, ako veľmi tým stráca, ale aj ako veľa tým získava. (text: janasevcikova.com).

Celý film sa dá zdarma po registrácii pozrieť tu: dafilms.com

http://www.csfd.cz/film/17136-odvodnovanie-pevnin-klimaticka-zmena/prehled/

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na