OSN: 177 KRAJÍN PODPORILO PRÁVO PALESTÍNČANOV NA SEBAURČENIE

0
391

Na Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov vo štvrtok prebehlo hlasovanie o návrhu uznesenia s názvom “Právo palestínskeho ľudu na sebaurčenie”. V prospech rezolúcie hlasovalo 177 krajín.

Uznesenie potvrdzuje právo palestínskeho ľudu na sebaurčenie, vrátane jeho práva na nezávislý štát a naliehavo vyzýva všetky štáty, špecializované agentúry a organizácie systému OSN aby naďalej podporovali palestínsky ľud a pomohli mu dosiahnuť jeho právo na sebaurčenie čo najskôr.

Proti rezolúcii hlasovalo sedem krajín (Izrael, Spojené štáty, Kanada, Palau, Mikronézia, Marshallove ostrovy, Nauru). Štyri krajiny sa hlasovania zdržali (Kamerun, Tonga, Južný Sudán, Honduras).

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na