OTVORENÝ LIST MINISTROVI VNÚTRA ROMANOVI MIKULCOVI

0
525
Poslanci podpísaní pod otvoreným listom pre ministra vnútra Romana Mikulca

Vážený pán minister,

dovoľte, aby sme sa na Vás obrátili so žiadosťou o preverenie situácie v Nemocnici sv. Michala v súvislosti s rozviazaním pracovného pomeru s Máriou Idešicovou, doterajšou námestníčkou pre ošetrovateľstvo, a s vedúcou sestrou. Podľa informácií, ktoré priniesli médiá, súvisí odchod dvoch zamestnankýň s nedávnou hospitalizáciou predsedu NR SR Borisa Kollára v Nemocnici sv. Michala a s konfliktom medzi osobami, ktoré navštevovali pána predsedu Kollára, a sestričkami.

Podľa nám dostupných informácií sa zdravotné sestry nedopustili žiadneho konania, pre ktoré by voči nim v súvislosti so spomínaným konfliktom mala byť vyvodená akákoľvek zodpovednosť. Považujeme za neprijateľné, aby následkom tejto udalosti bolo rozviazanie pracovného pomeru s dvoma vedúcimi zamestnankyňami nemocnice, ktoré sa svojich podriadených zastali, či akékoľvek iné postihy voči nim, napríklad odvolanie z funkcie.

Zdravotné sestry, lekári, zdravotnícky personál a všetci zamestnanci nemocníc sú v týchto ťažkých časoch vystavení veľkému tlaku, odvádzajú záslužnú a neuveriteľne ťažkú prácu na hranici ľudských síl a zaslúžia si od spoločnosti podporu, vďaku a obdiv, nie šikanovanie zo strany nadriadených. Verejní činitelia by sa mali správať spôsobom, ktorý nebude vzbudzovať dojem, že zneužívajú svoje postavenie na získanie papalášských výhod. A je úplne absurdné, aby sa v situácii, ako je táto, vedenie nemocnice nepostavilo za svoje zamestnankyne, ale práve naopak konalo spôsobom, ktorý povedie k odchodu niektorých z nich.

Ak toto dopustíme, vážne tým hazardujeme s dôverou verejnosti v základnú spravodlivosť a v to, že parlamentné voľby vo februári tohto roku priniesli skutočnú zmenu politických pomerov. Veľmi dôrazne by sme Vás preto chceli vyzvať, aby ste sa situáciou v Nemocnici sv. Michala zaoberali a rázne do nej zasiahli spôsobom, ktorý zvráti rozhodnutia o odchode dvoch vedúcich zamestnankýň z nemocnice a zabráni akémukoľvek priamemu, či nepriamemu postihovaniu zdravotných sestier v súvislosti s vyššie opísanými udalosťami.

S pozdravom

Ondrej Dostál, poslanec NR SR (klub SaS), člen OKS
Ján Levoslav Benčík, poslanec NR SR (klub Za ľudí)
Radovan Kazda, poslanec NR SR (klub SaS), člen OKS
Miro Kollar, poslanec NR SR (klub Za ľudí)
Anna Zemanova, predsedníčka poslaneckého klubu SaS
Jana Žitňanská, predsedníčka poslaneckého klubu Za ľudí
Janka Bittó Cigániková, poslankyňa NR SR (klub SaS)
Juraj Seliga, podpredseda NR SR (klub Za ľudí)
Miroslav Žiak, poslanec NR SR (klub SaS)
Vladimira Marcinkova, poslankyňa NR SR (klub Za ľudí)
Alojz Baránik, poslanec NR SR (klub SaS)
Andrea Letanovská − ZA ĽUDÍ, poslankyňa (klub Za ľudí)
Jarmila Halgašová, poslankyňa NR SR (klub SaS)
Tomas Lehotsky, poslanec NR SR (klub Za ľudí)
Peter Cmorej, poslanec NR SR (klub SaS)
Tomas Valasek, poslanec NR SR (klub Za ľudí)
Radovan Sloboda, poslanec NR SR (klub SaS)
Peter Osuský, poslanec NR SR (klub SaS)

V Bratislave dňa 11. decembra 2020.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre