PETÍCIU POŽADUJÚCU REFERENDUM O VYSTÚPENÍ RAKÚSKA Z EÚ PODPÍSALO VIAC AKO 260 000 RAKÚŠANOV

1
1399

Viac ako  260 000 Rakúšanov podpísalo petíciu za vystúpenie Rakúska z EÚ, teraz sa touto otázkou musí zaoberať rakúsky parlament.

Celkovo petíciu podpísalo 261 159 ľudí, čo predstavuje 4.12 percenta voličov. Jej iniciátori požadujú od parlamentu „rozhodnutie o vystúpení Rakúskej republiky z Európskej únie prostredníctvom ústavného zákona, o ktorom sa uskutoční ľudové hlasovanie“.

Podľa rakúskych zákonov sa musí parlament požiadavkou zaoberať v prípade, ak petíciu v stanovenom termíne v priebehu jedného týždňa podpíše minimálne 100 000 oprávnených voličov.

Petícia mala najväčší úspech v regiónoch Dolného Rakúska (kde ju podpísalo 5,18 percenta potenciálnych voličov) a v Korutánsku (4,85 percenta).

Petícia bola iniciovaná 66 ročnou tlmočníčkou na dôchodku Inge Rauscherovou, ktorá realizovala podobnú petíciu aj v roku 2000. Vtedy bola podpísaná 3.35 percentami voličov.

Rauscherová pre The Local povedala, že aktuálne je pre referendum väčšia podpora pravdepodobne z dôvodu hospodárskej krízy a gréckej krízy.

V tlačovej správe uviedla, že to bol “skvelý výsledok.”

Rakúsko je jednou z najlepšie zabezpečených krajín EÚ, pričom jeho nezamestnanosť bola v roku 2012 najnižšia v celej EÚ a pohybovala sa na úrovni 4,3 percenta. Rakúsko je tiež jednou z 11 najbohatších krajín na svete, pokiaľ ide o HDP.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

1
DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
1 Diskusné vlákna
0 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
1 Autori komentárov
Jojo Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Jojo
Nezareg.
Jojo

Gréci ukázali Veľkej Trojke chrbát a začína dominový efekt. Kto bude ďalší ? Portugalsko ? Taliansko ? Španielsko ?