PLASTY VO VŠETKÝCH KÚTOCH OCEÁNOV A ICH OBETE

5
257

Dva smutné video-príbehy o tom, čo dokáže spôsobiť plast, ktorý produkujeme, nášmu okoliu, oceánom a krásnym nevinným tvorom, ktoré v nich žijú.

Pozrite si video od Sky Ocean Rescue a prosím, podpíšte petíciu, aby sa podnikli razantné kroky a došlo k zmene, na www.iBanPlastic.com.

V súčasnosti sú najväčšou proti plastovou kampaňou na svete. Vytrvajme a ukážme tak nadnárodným korporáciám, že to myslíme vážne.

 

5
DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
1 Diskusné vlákna
4 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
2 Autori komentárov
MATEJ KOTIANKristián KellnerMATEJ KOTIAN Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Kristián Kellner
Nezareg.

Neviem, koľko som ja ako Slovák toho plastu nahádzal do mora. Ale viem, že zo svojich daní platím populačný boom v krajinách, kde recykláciu ignorujú.

MATEJ KOTIAN
Nezareg.
matej kotian

Komentár k Vašej prvej vete: Nejde len o to, či a koľko plastu ste hodili do mora, či koľko odpadu produkujete/-me, kde je produkovaný odpad a koľko sa ho zrecykluje, ale aj o to, aký odpad produkujete/-me (a o.i. aj to, či ste ochotní sa podieľať na čistote svojho okolia dobrovoľníckym prístupom). Prejdem k faktografickým údajom: Štatistiky hovoria o tom, že Slovák ročne minie vyše 420 plastových sáčkov, Dáni len 4. Priemerný Európan vyprodukuje ročne 321 kg odpadu, Slovák až 470. Je to dosť, nemyslíte? Treba sa ale zamýšľať aj nad tým, čo kupujeme, v akom balení kupujeme, odkiaľ kupujeme… Zobraziť viac >>

Kristián Kellner
Nezareg.
MATEJ KOTIAN
Nezareg.
matej kotian

:) Poznáte veľa webových vyhľadávačov. Toto ale nie sú vecné komentáre. Howgh.