PLASTY VO VŠETKÝCH KÚTOCH OCEÁNOV A ICH OBETE

5
262

Dva smutné video-príbehy o tom, čo dokáže spôsobiť plast, ktorý produkujeme, nášmu okoliu, oceánom a krásnym nevinným tvorom, ktoré v nich žijú.

Pozrite si video od Sky Ocean Rescue a prosím, podpíšte petíciu, aby sa podnikli razantné kroky a došlo k zmene, na www.iBanPlastic.com.

V súčasnosti sú najväčšou proti plastovou kampaňou na svete. Vytrvajme a ukážme tak nadnárodným korporáciám, že to myslíme vážne.

 

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
5 Comments
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
Kristián Kellner

Neviem, koľko som ja ako Slovák toho plastu nahádzal do mora. Ale viem, že zo svojich daní platím populačný boom v krajinách, kde recykláciu ignorujú.

MATEJ KOTIAN

Komentár k Vašej prvej vete: Nejde len o to, či a koľko plastu ste hodili do mora, či koľko odpadu produkujete/-me, kde je produkovaný odpad a koľko sa ho zrecykluje, ale aj o to, aký odpad produkujete/-me (a o.i. aj to, či ste ochotní sa podieľať na čistote svojho okolia dobrovoľníckym prístupom). Prejdem k faktografickým údajom: Štatistiky hovoria o tom, že Slovák ročne minie vyše 420 plastových sáčkov, Dáni len 4. Priemerný Európan vyprodukuje ročne 321 kg odpadu, Slovák až 470. Je to dosť, nemyslíte? Treba sa ale zamýšľať aj nad tým, čo kupujeme, v akom balení kupujeme, odkiaľ kupujeme… Zobraziť viac >>

MATEJ KOTIAN

:) Poznáte veľa webových vyhľadávačov. Toto ale nie sú vecné komentáre. Howgh.