PO SPOLOČNOSTI APPLE OBMEDZUJÚ POSKYTOVANIE SVOJICH SLUŽIEB NA KRYME AJ PAYPAL A GOOGLE

0
61

Obyvatelia Krymu prichádzajú najnovšie kvôli sankciám, ktoré americkým spoločnostiam zakazujú poskytovanie niektorých služieb na území Krymu, o produkty a služby spoločností Google a Paypal.

Ako v piatok uviedlo tlačové oddelenie spoločnosti Paypal, platobný systém PayPal zastavil poskytovanie služieb klientom na území krymského polostrova.

“Bohužiaľ, v súčasnej dobe svoje služby klientom na Kryme poskytovať nemôžeme. Za vzniknuté nepríjemnosti sa ospravedlňujeme” uviedol pre agentúru TASS hovorca spoločnosti Paypal.

Platobný systém Paypal umožňuje užívateľom prevody peňazí cez internet a je dcérskou spoločnosťou internetového predajného portálu eBay.

Ďalšia americká spoločnosť – Google, by mal podľa informácií, ktoré priniesla agentúru TASS, obmedziť služby on-line reklamy AdWords a AdSense.

Spoločnosť totiž nemôže kvôli sankciám na Kryme poskytovať platené služby a okrem toho je to už aj technický problém, keďže množstvo medzinárodných bánk v súvislosti s Krymom obmedzilo poskytovanie platobných služieb.

Od 1. februára začnú platiť obmedzenia aj v obchode s aplikáciami Google Play, nakoľko sťahovanie aplikácií je považované za vývoz technológií, ktorý je zavedenými sankciami taktiež zakázaný.

Prístup k bezplatným službám spoločnosti Google, ako sú vyhľadávanie, Gmail, či mapy, by mal zostať zachovaný.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na