POCHOD HOMOSEXUÁLOV V TURECKU ROZOHNALA POLÍCIA

1
368

Polícia v tureckom meste Istanbul cez víkend zakročila proti pochodu homosexuálov Gay Pride. Úrady tohtoročný pochod totiž nepovolili a polícia preto vyzvala zúčastnených aby sa rozišli. Po neuposlúchnutí ich výzvy použili vodné delá, slzný plyn a gumové projektily. Pochod sa nakoniec v obmedzenej forme uskutočnil v inej lokalite.

https://www.youtube.com/watch?v=U6USqohXSwg

[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Zákrok polície v Turecku pritom prichádza v čase, kedy sociálnu sieť Facebook zaplavili dúhové fotografie na znak podpory homosexuálom. Kampaň na sociálnej sieti sa spustila v súvislosti s rozhodnutím amerického Najvyššieho súdu, ktorý minulý týždeň rozhodol, že homosexuálne páry majú ústavou zaručené právo uzavrieť manželstvo vo všetkých 50 štátoch USA. Z dôvodu tohto rozhodnutia bude musieť zrušiť zákazy homosexuálnych manželstiev 14 amerických štátov, ktoré sobáše doteraz nepovoľovali. Na počesť verdiktu bol dokonca dúhovými farbami nasvietený aj Biely dom. 

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
1 Comment
najnovšie
najstaršie najpopulárnejšie
Inline Feedbacks
View all comments
Igor

Keby sa to stalo v Rusku tak konečná! miestna klika pravdolásky by už stepovala pred Ruskou ambasádou a Bútora by písal hromžiaci Rusofobný prejav pre blbečka.