POCHOD HOMOSEXUÁLOV V TURECKU ROZOHNALA POLÍCIA

1
347

Polícia v tureckom meste Istanbul cez víkend zakročila proti pochodu homosexuálov Gay Pride. Úrady tohtoročný pochod totiž nepovolili a polícia preto vyzvala zúčastnených aby sa rozišli. Po neuposlúchnutí ich výzvy použili vodné delá, slzný plyn a gumové projektily. Pochod sa nakoniec v obmedzenej forme uskutočnil v inej lokalite.

https://www.youtube.com/watch?v=U6USqohXSwg

[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Zákrok polície v Turecku pritom prichádza v čase, kedy sociálnu sieť Facebook zaplavili dúhové fotografie na znak podpory homosexuálom. Kampaň na sociálnej sieti sa spustila v súvislosti s rozhodnutím amerického Najvyššieho súdu, ktorý minulý týždeň rozhodol, že homosexuálne páry majú ústavou zaručené právo uzavrieť manželstvo vo všetkých 50 štátoch USA. Z dôvodu tohto rozhodnutia bude musieť zrušiť zákazy homosexuálnych manželstiev 14 amerických štátov, ktoré sobáše doteraz nepovoľovali. Na počesť verdiktu bol dokonca dúhovými farbami nasvietený aj Biely dom. 

1
DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
1 Diskusné vlákna
0 Odpovede na vlákno
0 Odberatelia
 
Komentár s najväčším počtom reakcií
Najhorúcejšie vlákno diskusie
1 Autori komentárov
Igor Nedávni autori komentárov
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
najnovšie najstaršie najpopulárnejšie
Upozorniť ma na
Igor
Nezareg.
Igor

Keby sa to stalo v Rusku tak konečná! miestna klika pravdolásky by už stepovala pred Ruskou ambasádou a Bútora by písal hromžiaci Rusofobný prejav pre blbečka.