PODĽA BARACKA OBAMU BY DOHODA S IRÁNOM BEZ RUSKA NEVZNIKLA

0
168

Irán sa po viac ako 1,5 roka trvajúcich rokovaniach dohodol so šiestimi svetovými mocnosťami na obmedzení jadrového programu a postupnom zrušení ekonomických sankcií.

Len niekoľko hodín po uzavretí dohody urobil americký novinár a držiteľ Pullizerovej ceny Thomas L. Friedman 45-minútové interview s americkým prezidentom pre denník The New York Times, ktorého hlavnou témou bola práve dohoda s Iránom.

Na otázku, či bol ruský prezident Vladimír Putin pri uzatváraní tejto dohody nápomocný, alebo bol skôr prekážkou americký prezident povedal: “Rusko pomohlo. Budem k vám úprimný. Vzhľadom na obrovské nezhody, ktoré máme teraz s Ruskom ohľadom Ukrajiny som si nebol istý, či sa to podarí dosiahnuť. Putin a ruská vláda to tak rozškatuľkovali, že ma to až prekvapilo a túto dohody by sme nedosiahli, keby neexistovala ruská ochota držať s nami a ostatnými členmi P5-plus (pozn. Veľká Británia, Francúzsko, Čína, a Nemecko) pri kladení dôrazu na silnú dohodu.”

[sociallocker id=2937][/sociallocker]

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na