PODĽA NEMECKÉHO MINISTRA VNÚTRA SA K BOJOVNÍKOM ISIS PRIPOJILO 550 NEMCOV

0
128

Najmenej 550 nemeckých občanov sa v Iraku a Sýrii pripojilo k bojovníkom Islamského štátu (IS), uviedol pre nemeckú televíznu stanicu Phoenix  nemecký minister vnútra Thomas de Maizière.

Počet radikálnych islamistov z Nemecka, ktorí sa pridávajú k teroristickým milíciám IS v Sýrii a Iraku podľa ministra aj naďalej stúpa. “Podľa najnovšieho odhadu sa ich počet opäť zvýšil. Teraz ich počet odhadujeme  na 550. Ešte pred pár dňami sme uvádzali 450. Najmä v porovnaní s minulým rokom, ide o výrazný nárast” uviedol v rozhovore pre spomínanú televíziu.

Ako dodal, väčšinu z 550 osôb tvoria muži, avšak medzi osobami, ktoré odcestovali do oblastí konfliktov je aj niekoľko žien a keďže sa títo mladí ľudia radikalizovali v Nemecku, preto je podľa neho dôležitá prevencia.

Na riziko terorizmu v Nemecku de Maizière odpovedal: “absolútna bezpečnosť proti útokom v Nemecku neexistuje. Robíme všetko, čo môžeme, máme scénu celkom dobre pod kontrolou. Hovoríme o 230 potenciálnych útočníkoch v Nemecku. To je najvyšší počet, aký sme kedy mali. To sú ľudia, u ktorých nemožno vylúčiť, alebo je dokonca pravdepodobné, že plánujú útok. Spolu s ich okolím môžeme hovoriť o viac než 1000 ľuďoch. To je do značnej miery vážna situácia, ale strach by sme nemali mať”.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments