PODĽA NEMECKÉHO MINISTRA VNÚTRA SA K BOJOVNÍKOM ISIS PRIPOJILO 550 NEMCOV

0
124

Najmenej 550 nemeckých občanov sa v Iraku a Sýrii pripojilo k bojovníkom Islamského štátu (IS), uviedol pre nemeckú televíznu stanicu Phoenix  nemecký minister vnútra Thomas de Maizière.

Počet radikálnych islamistov z Nemecka, ktorí sa pridávajú k teroristickým milíciám IS v Sýrii a Iraku podľa ministra aj naďalej stúpa. “Podľa najnovšieho odhadu sa ich počet opäť zvýšil. Teraz ich počet odhadujeme  na 550. Ešte pred pár dňami sme uvádzali 450. Najmä v porovnaní s minulým rokom, ide o výrazný nárast” uviedol v rozhovore pre spomínanú televíziu.

Ako dodal, väčšinu z 550 osôb tvoria muži, avšak medzi osobami, ktoré odcestovali do oblastí konfliktov je aj niekoľko žien a keďže sa títo mladí ľudia radikalizovali v Nemecku, preto je podľa neho dôležitá prevencia.

Na riziko terorizmu v Nemecku de Maizière odpovedal: “absolútna bezpečnosť proti útokom v Nemecku neexistuje. Robíme všetko, čo môžeme, máme scénu celkom dobre pod kontrolou. Hovoríme o 230 potenciálnych útočníkoch v Nemecku. To je najvyšší počet, aký sme kedy mali. To sú ľudia, u ktorých nemožno vylúčiť, alebo je dokonca pravdepodobné, že plánujú útok. Spolu s ich okolím môžeme hovoriť o viac než 1000 ľuďoch. To je do značnej miery vážna situácia, ale strach by sme nemali mať”.

DISKUSIA K ČLÁNKU

UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

avatar
  Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
Upozorniť ma na