PODĽA PENTY DANIEL LIPŠIC KLAMAL

0
492

Finančná skupina Penta, dnes na svojich stránkach zverejnila článok s názvom “Kruh sa uzavrel. Daniel Lipšic klamal“. Reagovala v ňom na vyjadrenia jedného z lídrov tohto času už “protikorupčných” protestov, ktoré odštartovala kauza s nákupom CT-prístroja pre potreby nemocnice v Piešťanoch.

Ako sa uvádza v stanovisku Penty, “Právni zástupcovia investičnej skupiny Penta zistili, že za spoločnosťou Penta Enterprises Ltd stojí košický „podnikateľ“ Jozef Homolya, žijúci v Seattle v USA, neskôr v Košiciach”, pričom do stanoviska pridala aj bližšie informácie ohľadne spoločnosti Penta Enterprise Ltd:

“Podľa verejne dostupných informácií spoločnosť Penta Enterprises Ltd. „vstúpila“ do slovenského obchodného registra koncom februára a začiatkom marca 2012, keď sa stala 80%, resp. 100% spoločníkom troch spoločností s ručením obmedzeným so sídlom v Košiciach (CARTER s.r.o., ROKOKO HOLDING s.r.o. a ITRAX s. r. o.). Všetky sú spojené s osobou Jozef Homolya (http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=59101&SID=4&P=1).

Táto osoba nie je žiadnym spôsobom spojená so spoločnosťou Penta Investments. Pohľad do obchodného registra nasvedčuje tomu, že podnikateľské aktivity Jozefa Homolyu sú často spájané so spoločnosťami, ktoré skončili výmazom z obchodného registra. Okrem iného je Jozef Homolya mediálne známy aj svojim podnikateľským zámerom vyrábať v Košiciach ponorky či prepojením na osobu aktivistu Martina Daňa.”

Penta v stanovisku rozoberá aj podrobnosti ohľadne adresy na Belize, pričom okrem iného uviedla: “14. novembra 2014 došlo k založeniu spoločností Lipsic Enterprises Ltd a Nova Enterprises Ltd so sídlom na 1 Mapp Street Belize City. Založenie týchto dvoch spoločností preukazuje, že v jurisdikcii Belize je možné v priebehu niekoľkých dní založiť firmy s takým názvom a sídlom, ktoré sa Danielovi Lipšicovi a strane Nova budú slovenskej verejnosti len veľmi ťažko vysvetľovať.”

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments