PODĽA PREDSEDU HNUTIA SME RODINA ROZDÁVA PREZIDENT SR IBA MALÚ ČASŤ SVOJHO PLATU

0
758
Zdroj foto: facebook.com

Prezident Andrej Kiska rozdeľuje každý mesiac svoj čistý príjem medzi ľudí s neľahkým osudom. Mesačne týmto spôsobom podaruje sumu vo výške približne 5 tisíc eur. Podľa predsedu hnutia Sme rodina – Boris Kollár však prezident rozdáva iba „jednu malú krátku časť“ svojho platu.

„Pán prezident nám povedal, že bude rozdávať svoj plat prezidentský a zabudol, že jeho plat prezidentský nie je 5 tisíc euro ale 15 a rozdáva len 5, takže…takže taký trošku farizejizmus“ uviedol Boris Kollár v predvolebnom rozhovore s aktivistom Rudolfom Vaským.

„Ale jeho plat neni 5. Jeho plat je 5 plus tie paušálne náhrady. Viete paušálna náhrada to je také niečo ako keď máte svoj základný plat a prémiu v robote. Ale to je aby sme my občania nemali krvavé oči, aby sme si nehovorili ježíš prezident má 15 tisíc, takže prezident má len 5. Ale on dostane paušálnu náhradu. Čiže keď je prezident dostane 15 tisíc, alebo 14 900, to je jedno. Ale dostane túto sumu peňazí každý mesiac.“ pokračoval v objasňovaní Boris Kollár.

Prezident podľa neho rozdáva iba jednu malú krátku časť.[sociallocker id=2937][/sociallocker]

Podľa Zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov Slovenskej republiky „Prezidentovi Slovenskej republiky (ďalej len „prezident“) patrí plat vo výške 4-násobku platu poslanca mesačne (pozn. v hrubom 7844 eur),“ a taktiež mu patria „paušálne náhrady vo výške 1 327,76 eura mesačne“.

Prezident má počas výkonu svojej funkcie taktiež právo bezplatne užívať primerane vybavený byt a právo na zriadenie a bezplatné používanie účastníckej telefónnej stanice a právo bezplatne používať služobné motorové vozidlo.

Rovnako mu prislúchajú cestovné náhrady pri cestách do zahraničia, ktoré súvisia s výkonom funkcie prezidenta vo výške 1,5-násobok cestovných náhrad určených uznesením národnej rady pre predsedu národnej rady.

O podrobnejšie vysvetlenie informácií, podľa ktorých má dostávať prezident SR na účet približne 15 tisíc eur mesačne sme požiadali aj hovorcu hnutia Sme rodina – Boris Kollár, avšak doteraz na našu žiadosť o bližšie informácie nereagoval.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest

0
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre