PODĽA PRIESKUMU MAJÚ TURCI ISIS, HIZBALÁH A HAMAS RADŠEJ AKO IZRAEL

0
216

86% Turkov má podľa prieskumu, ktorý vypracovala spoločnosť Pew Research Center, negatívny pohľad na Izrael.

Podľa nedávneho prieskumu Pew Research Center majú tureckí občania najmenej kladný vzťah spomedzi deviatich krajín a skupín práve k Izraelu a až 86 percent z nich má na Izrael negatívny pohľad.

Na základe údajov pochádzajúcich zo spomínaného prieskumu vnímajú Izrael pozitívne dokonca iba 2 percentá Turkov. Po Izraeli nasleduje Irán, ktorý vníma negatívne 75 percent Turkov. USA a Rusko sa delia o tretie miesto, s negatívnym pohľadom  73 percent tureckých občanov.

Krajinou, ktorú Turci vnímajú najpozitívnejšie (z ponúkaných možností) bola Saudská Arábia. Dvadsaťšesť percent Turkov povedalo, že vníma túto krajinu s väčšinou Sunitských moslimov priaznivo, zatiaľ čo 53 percent uviedlo, že ju vníma nepriaznivo.

Turci nemajú radi tieto krajiny a spoločenstvá

Dobrou správou pre Izrael je, že 85 percent Turkov vníma negatívne aj extrémistické skupiny, ako sú ISIS a Hizbaláh, zatiaľ čo 80 percent má negatívny názor na Hamas.

Väčšina tureckých moslimov – 58 percent – tiež uviedla, že samovražedné atentáty a ďalšie násilie proti civilným cieľom sa nedá nikdy ničím ospravedlniť.

A aj napriek negatívnemu pohľadu na väčšinu svetových mocností, si viac ako polovicu tureckej verejnosti (53 percent) stále želá vstup do Európskej únie.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments