PODĽA PRIESKUMU MAJÚ TURCI ISIS, HIZBALÁH A HAMAS RADŠEJ AKO IZRAEL

0
214

86% Turkov má podľa prieskumu, ktorý vypracovala spoločnosť Pew Research Center, negatívny pohľad na Izrael.

Podľa nedávneho prieskumu Pew Research Center majú tureckí občania najmenej kladný vzťah spomedzi deviatich krajín a skupín práve k Izraelu a až 86 percent z nich má na Izrael negatívny pohľad.

Na základe údajov pochádzajúcich zo spomínaného prieskumu vnímajú Izrael pozitívne dokonca iba 2 percentá Turkov. Po Izraeli nasleduje Irán, ktorý vníma negatívne 75 percent Turkov. USA a Rusko sa delia o tretie miesto, s negatívnym pohľadom  73 percent tureckých občanov.

Krajinou, ktorú Turci vnímajú najpozitívnejšie (z ponúkaných možností) bola Saudská Arábia. Dvadsaťšesť percent Turkov povedalo, že vníma túto krajinu s väčšinou Sunitských moslimov priaznivo, zatiaľ čo 53 percent uviedlo, že ju vníma nepriaznivo.

Turci nemajú radi tieto krajiny a spoločenstvá

Dobrou správou pre Izrael je, že 85 percent Turkov vníma negatívne aj extrémistické skupiny, ako sú ISIS a Hizbaláh, zatiaľ čo 80 percent má negatívny názor na Hamas.

Väčšina tureckých moslimov – 58 percent – tiež uviedla, že samovražedné atentáty a ďalšie násilie proti civilným cieľom sa nedá nikdy ničím ospravedlniť.

A aj napriek negatívnemu pohľadu na väčšinu svetových mocností, si viac ako polovicu tureckej verejnosti (53 percent) stále želá vstup do Európskej únie.

PRIDAŤ REAKCIU

Please enter your comment!
Please enter your name here