PODVOD MENOM BIELE HELMY A IGNOROVANÍ SÝRSKI HRDINOVIA

0
3889

Biele helmy sú údajne nezávislá a neozbrojená humanitárna organizácia, financovaná a vybavená Spojenými štátmi, Veľkou Britániou, EÚ a Japonskom. Biele helmy sú školené bývalým britským vojenským žoldnierom, Jamesom Le Mesurierom a sú často označované za “Sýrsku civilnú obranu.”

Skupina údajnej prvej pomoci pôsobí výhradne v oblastiach, ktoré sú ovládané teroristickými skupinami, ako je al-Nusra a Daesh (Islamský štát).

Biele helmy vytvorili obraz humanitárnej katastrofy v západnej časti Aleppa s cieľom uľahčiť plány NATO a zvýšiť verejnú podporu pre bezletovú zónu a ďalšie sankcie proti Sýrii. Zločiny spáchané teroristickou skupinou Al-Nusra a ďalšími nespočetnými teroristickými skupinami v Aleppe sú zobrazované ako zločiny sýrskej vlády a ozbrojených síl.

Biele helmy boli založené v roku 2013 a napriek tvrdeniam o nestrannosti a nezávislosti, dostali na financovanie viac ako 50 miliónov dolárov len zo Spojených štátov a Veľkej Británie.

Údaje z Wikipédie však jasne ukazujú multi-miliónový kohútik financovania, ktorý bol spustený pre tento Spojenými štátmi a NATOm vytvorený konštrukt. Táto falošná jednotka prvej pomoci nie je nič viac ako vynález NATO, financovaný USA, nasadený po boku financovaných a vyzbrojených teroristických brigád vnútri Sýrie. Existujú na to, aby zabezpečili zmenu režimu, bezletovú zónú, aby odôvodnili propagandu a podporovali armádu žoldnierov a geneticky modifikovaných teroristov.

Krátky dokument o Bielych helmách ako nástroja propagandy a podporovateľov teroristov

Na tlačovej konferencii 27. apríla Mark Toner, hovorca Amerického ministerstva zahraničia verejne pripustil, že ministerstvo zahraničia financuje túto operáciu 23 miliónmi dolárov cez USAID. Asi týždeň pred týmto briefingom však bol vodcovi skupiny Raed Salehovi odmietnutý vstup do Spojených štátov, keď v apríli dorazil z Istanbulu do Washingtonu.

Keď Toner odmietol v mene Spojených štátov nedávny letecký útok na stanicu “Sýrskej civilnej obrany”, jeden novinár na tlačovej konferencii sa ho opýtal: “Hovoríte v podstate, že on je podozrivý, ale jeho skupina nie je?”, načo Toner odpovedal, že ministerstvo zahraničia “neodsudzuje skupinu žiadnym spôsobom”.

Znepokojujúci vývoj, ktorému venovali médiá minimálnu pozornosť nastal, keď Saleh, ktorý bol v apríli deportovaný z nevysvetlených dôvodov, bolo dovolené vstúpiť do Spojených štátov 22. septembra, kedy údajne sprevádzal holandskú misiu Spojených národov v New Yorku.

V ten istý deň, štátny tajomník John Kerry zverejnil na tweete svoju podporu Bielym helmám, skupine, ktorá má dostatok finančnej a výcvikovej podpory zo strany Spojených štátov, Veľkej Británie a Európskej únie.

Nie je to prvýkrát, čo Spojené štáty zbavili podozrivých alebo sporných jedincov z “extrémistického napojenia”. V decembri 2015Labib al-Nahhas , samozvaný “šéf zahranično-politických vzťahov Ahrar al-Sham” (Islamisticko-saláfistická jednotka bojujúca proti sýrskemu režimu), získal povolenie vstupu do Spojených štátov.

Spojené štáty chránia prepojenie Ahrar al-Sham na Daesh a al-Kájdu pred odhalením, čo umožňuje skupine vykonávať svoju politiku masového vraždenia a etnických čistiek menšín vnútri Sýrie. Sú schopné robiť tak nielen bez zábran, ale aj s tichým súhlasom vlády USA.

V máji 2016 Hannah Allam v správe pre McClatchyho napísal:
“Dôstojníkovi sýrskych rebelov s väzbami na al-Káidu bol povolený vstup do Spojených štátov na krátku návštevu, čo vyvoláva otázky o tom, koľko kompromisov bude Obamova administratíva robiť pri hľadaní partnerov v konflikte.”  

Malo by sa vedieť, že Biele helmy nie sú skutočná Sýrska civilná obrana. A snaha odkazovať sa na ňu, je urážkou skutočnej Sýrskej civilnej obrany, ktorej členovia riskujú svoje životy každý deň za ochranu sýrskeho ľudu.

Neexistuje žiadne verejné telefónne číslo, na ktorom by boli Biele helmy v Sýrii dostupné. Na privolanie skutočnej Sýrskej civilnej obrany stačí ale vytočiť 113.

Prednáška Vanessi Beeley o propagande a organizácii, označovanej tiež ako “sýrska civilná obrana”, ktorá funguje ako podporná skupina pre teroristov.

Skutočná Sýrska civilná obrana

V univerzitnej oblasti západného Aleppa sme sa dostali do jedného z centier skutočnej Sýrskej civilnej obrany. Aleppská univezita bola terčom teroristickej raketovej paľby v januári 2013, pri ktorej bolo zabitých 87 a zranených viac ako 160 študentov. Bol to útok naplánovaný tak, aby spôsobiť čo najväčšie škody, odohral sa v prvý deň skúšok.

Sídlo skutočnej Sýrskej civilnej obrany pre Aleppo je v Hamdaniyah, jednej z oblastí ktorá je pravidelne ostreľovaná rôznymi skupinami ozbrojených rebelov.

Keď sme sa stretli s posádkou tejto jednotky, ihneď som si všimla odraz vyčerpania v ich tvárach, chatrného spania, nedostatku vybavenia a opotrebovania, poškodené topánky, hadice a bundy, ktoré boli na zemi alebo viseli na dverách a blatníkoch hasiaceho vozidla.

Posádka bola spočiatku váhavá hovoriť hlbšie o svojej práci alebo o Bielych helmách, ale nakoniec sa otvorili.

Organizácia Sýrska civilná obrana bola založená v roku 1953. Posádka v Aleppe má v súčasnosti okolo 150 dobrovoľníkov, ktorí sú plne vyškolení zdravotníkmi s rozsiahlym školením vo všetkých aspektoch pátrania a záchrany. Dobrovoľníci majú medzi 25 a 45 a minimálny vek pre vstup a školenia je 18 rokov.

Posádka uviedla, že boli privolaní k ťažkému útoku na starú pevnosť v centre Aleppa 2.augusta. Po príchode na scénu si pošimli štipľavý zápach vo vzduchu, ktorý ich varoval pred toxickým plynovým útokom, ktorý spáchali teroristi z al-Nusra.

Mali na sebe len ľahké papierové masky. Vzhľadom na sankcie uvalené USA a EÚ na Sýriu, títo záchranári nie sú schopní nahradiť dodávky plynových masiek, ktoré by mohli zachrániť život pri mnohých prípadoch.

Koncentrácia plynu bola tak vysoká, že papierové kyslíkové masky účinne nefungovali a nezabránili vniku jedovatých výparov do pľúc. Jeden z členov posádky, Mohammed Ahmed Eibbish, 36 ročný, zomrel pri pokuse zachrániť ženu zo zasiahnutej budovy.

Ostatní členovia posádky a civilisti mali príznaky otravy plynom, ako závraty, nevoľnosť, popáleniny, kŕče a ťažkosti s dýchaním. Štyri ženy zomreli na vdýchnutie toxických výparov počas tohto útoku a ďalších 25 civilistov bolo zasiahnutých a hospitalizovaných.

Skôr než správy o týchto chemických útokoch “umiernenými rebelmi,” mainstreamové médiá preferujú obviňovanie sýrskej vlády a Sýrskej arabskej armády, a to napriek skutočnosti, že jedinú chemickú továreň v Aleppe prevzali teroristi z al-Nusra v roku 2012.

Potom sme sa dostali na tému Biele helmy, ktoré samé seba vykreslili ako sýrsku civilnú obranu, a to napriek dlhej histórii a pokračujúcim operáciám veľmi reálnej a naozaj heroickej, existencii Sýrskej civilnej obrany.

Jeden člen posádky nám povedal, že bol umiestnený vo východnej časti Aleppo, kedy teroristi, vrátane tých, ktorí sa neskôr zmenil na Biele helmy, začali okolo roku 2012 prichádzať. Niektorí členovia existujúcej Sýrskej civilnej obrany boli unesení a niektorí zavraždený, od tohto člena posádky teroristické skupiny požadovali, aby sa k nim pripojil. Podarilo sa mu v noci utiecť do západného Aleppa, ale bol nútený opustiť svojich troch synov.

Na oplátku teroristi spálili jeho dom na popol a jeho meno bolo uvedené na všetkých kontrolných stanovištiach obsadených teroristickými skupinami, vrátane al-Nusra, vo východnej časti Aleppa, čo zaručuje, že bude popravený, ak by sa niekedy vrátil. Povedal, že jeho dospievajúci synovia sa o seba starajú, ale obáva sa o ich bezpečnosť.

Členovia jednotky mi povedali, že nemôžem publikovať žiadne fotografie alebo mená členov Sýrskej civilnej obrany z dôvodu vážnych bezpečnostných rizík spojených s ich blízkosťou k teroristickým pozíciám. Títo teroristi, by ich odsúdili na smrť.

Jedná sa o rovnaké teroristické skupiny, ktoré Biele helmy podporujú, oslavujú a žijú s nimi. Napriek tomu sú Biele helmy považované za svätcov a záchrancov zo strany dobre fungujúcej propagandistickej mašinérie Georgea Sorosa a vlády USA.

Všetci členovia jednotky popísali, že Biele helmy nevykonávajú žiadne záchranné operácie v Aleppe; že sú žoldniermi starajúcimi sa o zbrane a popísali ich ako “teroristov”. Používanie výrazu “rebeli” je opovrhované väčšinou Sýrčanov, ktorí nepodporujú “zabíjanie Sýrie s cieľom zlepšiť Sýriu,” povedal doktor Nabil Antaki v televíznom rozhovore v máji (prepis tu).

Aj Doktor Hayak sa v rozhovore vyjadril na adresu Bielych heliem, skupiny, ktorá tvrdí, že funguje ako prvá pomoc v rebelmi kontrolovanom východnom Aleppe. Opísal ako nikto z jeho príbuzných či rodinných priateľov vo východnom Aleppe nevie o tejto organizácii, ktorá operuje iba v dŕžavách teroristickej organizácie Al-Nusra v Aleppe, Idlib a ďalších guberniách po celej Sýrii.

Niektorí členovia z Bielych prilieb sú z Aleppa, iní prišli z iných oblastí a dokonca pochádzajú aj z iných krajín, povedali členovia Sýrskej civilnej obrany.

V rovnakom čase, kedy boli členovia skutočnej Sýrskej civilnej obrany vraždení a unášaní v roku 2012, prichádzajúci teroristi a Biele helmy kradli zariadenie jednotky, zahŕňajúce tri hasičské vozidlá a všetky ambulancie.

A zatiaľ čo vlády USA a Veľkej Británie velebia Biele helmy ako hrdinov, Netflix produkuje dokument o ich hrdinských činoch v hollywoodskom štýle, Inštitút na Strednom východe, ktorého členom je bývalý americký veľvyslanec v Sýrii Robert Ford, nominuje skupinu na Nobelovu cenu mieru, členovia skutočnej Sýrskej civilnej obrany riskujú svoje životy a životy svojich rodín v záchrane civilistov pred teroristickým útokmi a ich inváziou do vlasti.

Najhoršie zranenie, ktoré vidia, pochádzajú z tzv.”pekelných kanónov”, zapálených plynových kanistrov, ktoré sú často naplnené sklom a kovom, ktoré sa zarývajú do detských tiel a trhajú končatiny.

Jeden člen posádky si zlomil obe nohy pri skoku zo zasiahnutej budovy počas záchrannej operácie. Ďalší prišiel o oko pri útoku “pekelných kanónov”. Pracujú v 24-hodinových smenách, často bez prestávky.

Spýtala som sa, prečo pokračujú v tejto dobrovoľníckej práci a jeden člen odpovedal: “Je to humanitárna práca pre našu krajinu. Boli sme tu v dobrých časoch a sme tu aj teraz, keď sú časy zlé a sme najviac potrební. Je to naša povinnosť.”

Sú to hrdinovia ignorovaní svetom, ktorý sa namiesto toho sústredí na obscénnu paródiu menom Biele helmy.

Keď boli požiadaní, aby niečo odkázali Spojeným štátom, členským štátom NATO a ich spojencom v štátoch Perzského zálivu a Izraelu, ktorí umožnili vojnu proti Sýrii, prvé zaznelo:

    • Zrušte sankcie, aby sme mohli pokračovať vo svojej práci;
    • Zastavte teroristov pred vstupom do Sýrie a zastavte ich financovanie a vyzbrojovanie;
    • Ak necháte Sýriu teroristom, nakoniec to bude mať vplyv na celý svet, nielen na Sýriu. Už bolo dosť krviprelievania. Je potrebné to zastaviť.

Tento článok je prekladom 2. časti pôvodného príbehu (1. časť Propaganda a lží o sýrskom Aleppe) nezávislej novinárky a aktivistky Vanessi Beeley, ktorá pôsobí na Blízkom Východe. Tu sú jej ďalšie investigatívne články a dôkazy o skutočnej povahe práce Bielych prilieb. http://21stcenturywire.com/2016/06/21/who-are-the-syria-white-helmets/
http://21stcenturywire.com/2015/10/02/humanitarian-propaganda-war-against-syria-led-by-avaaz-and-the-white-helmets/
http://21stcenturywire.com/2016/09/23/exclusive-the-real-syria-civil-defence-expose-natos-white-helmets-as-terrorist-linked-imposters/

ZDROJmintpressnews.com
MATEJKO
Geopolitike a predovšetkým vojenským intervenciám sa venujem posledných 15 rokov, v rámci toho príležitostne prekladám články a videá geopolitického charakteru, s dôrazom na historický kontext a kultúrno-spoločenské súvislosti, ako aj na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Posledných 6 rokov sa intenzívne venujem predovšetkým konfliktu v Sýrii, komunikujem s rôznymi nezávislými novinármi priamo zo Sýrie a o udalostiach informujem na FB stránke Sýrsky spravodaj Panteon. Som otec, cestovateľ, kultúrny antropológ, turista a environmentalista, angažovaný v komunálnej politike, ktorému nie sú ľahostajné ani udalosti a vývoj vo svete.
Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments