POMOC S JEDLOM

0
101
Foto: youtube.com

Tím mladých ľudí sa v americkom meste New York rozhodol urobiť koncom minulého roka malý sociálny experiment. Jeho cieľom bolo zistiť ochotu ľudí, pomôcť cudzej osobe s jedlom, v prípade hladu.

Na ulici náhodne oslovovali cudzích ľudí s tým, že sú hladní a či by sa s nimi nepodelili o svoje jedlo, ktoré práve konzumovali. V troch pokusoch bola ich prosba o pomoc so zahnaním hladu odmietnutá.

Niekoľko hodín potom, ponúkli dvaja členovia tímu bosému žobrajúcemu bezdomovcovi na ulici krabicu s pizzou, ktorú s radosťou prijal.

O dvadsať minút si k bezdomovcovi prisadol ďalší z členov tímu so slovami, že je hladný a či mu ešte niečo v krabici nezostalo.

Bezdomovec bez váhania otvoril krabicu a ponúkol mu kúsok z pizze. Keď mu následne za jeho pohostinnosť “hladujúci” okrem poďakovania dal aj peniaze, bezdomovca to dojalo k slzám.

Hoci z videa nie je jasné, či mal bezdomovec rovnaký počet kúskov pizze, ako náhodne oslovení konzumenti na ulici a rovnako ani skutočnosť, či boli tri neúspešné pokusy u náhodne oslovených na ulici vystrihnuté z viacerých uskutočnených pokusov, alebo to boli jediné zrealizované pokusy, odkaz videa je viac ako jasný.

A nech je tento odkaz spruhou pre nás všetkých, snažiacich sa potiahnuť spoločnosť smerom k naozajstným hodnotám.

Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z diskusie
Upozorniť ma na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments