POTRAVINY A.S. (FOOD, INC., 2008)

  0
  1025

  Režisér Robert Kenner odhaľuje priam neuveriteľné praktiky potravinárskeho priemyslu a poukazuje na mnohé fakty o priemyslovej výrobe potravín, kde hŕstka nadnárodných korporácií ovplyvňuje legislatívu, kontroluje dodávky potravín a stavia zisk nad zdravie spotrebiteľov, farmárov i nad prírodu samotnú. Reálny pohľad na veľkopodnikanie s potravinami, od polí a stajní, cez chemické laboratóriá a továrne až k zákazníkovi, na s tým spojené ekonomické súvislosti a sociálne dopady takýchto potravín prináša priam revolučný dokument Potraviny a.s., ktorý získal viacero prestížnych ocenení a bol dokonca nominovaný na Oskara.

  Popis filmu v Medzinárodnej filmovej databáze IMDB

  Popis filmu v Československej filmovej databáze ČSFD

  Hoci pracujem v oblasti kultúry a angažujem sa v komunálnej politike, snažím sa vnímať veci kontextuálne, holisticky a v globálnom merítku. Aj preto sa dlhé roky venujem popri iných aktivitách (turistika, cestovanie, fotografia, remeslá, tvorba webov atď) aj spracúvaniu a prekladu článkov a videí prevažne o geopolitike, s dôrazom na historické a kultúrno-spoločenské súvislosti s akcentom na vplyv západnej hemisféry na zvyšok sveta. Západná kultúra a hodnoty sú tie, ku ktorým sa hlásime a ktoré by sme mali spoluvytvárať. Takže "kde inde začať zametať, než pred vlastným prahom"?

  DISKUSIA K ČLÁNKU

  UPOZORNENIE: Vážení­ čitatelia. Verí­me, že budete prí­kladom lepšej spoločnosti aj kultivovanými diskusiami. Pozorne si prečí­tajte pravidlá diskusie, aby sme Váš príspevok nemuseli vymazať, prípadne podstúpiť orgánom činným v trestnom konaní­. Publikovaní­m prí­spevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali, porozumeli im, súhlasí­te s nimi a zaväzujete sa ich dodržiavať. Nezverejňujte prosí­m príspevky porušujúce pravidlá. Ďakujeme.

  avatar
    Prihlásiť sa na odoberanie notifikácií z disusie  
  Upozorniť ma na